Reklama

Wojsko, przemysł, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Piątek z Defence24.pl: Mazowieccy terytorialsi rozpoczęli szkolenie w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie; Śmiertelny Wypadek brytyjskiego żołnierza w Warszawie

Fot. MON
Fot. MON

Piątkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Paweł Kryszczak, Gazeta Polska Codziennie, „Szkolenie zintegrowane”: Mazowieccy terytorialsi 22 lipca rozpoczęli szkolenie w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie (OSPWL), które ukończą 4 sierpnia. „W niedzielę mazowieccy żołnierze Obrony Terytorialnej zakończą w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie kilkunasto- dniowe szkolenie zintegrowane. Wśród nich są wojskowi z 61. i 62. batalionu lekkiej piechoty oraz z kompanii dowodzenia i logistycznej podległej 6. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. [...] Szkolenie zintegrowane to zamknięcie etapu wyszkolenia indywidualnego i weryfikacja umiejętności żołnierzy przed kolejnym cyklem, jakim jest szkolenie specjalistyczne - tłumaczy dowódca brygady płk Grzegorz Kaliciak.”


Super Express, „Żołnierz spadł z siódmego piętra”: Sprawą wypadku zajmuje się Żandarmeria Wojskowa i Wydział do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. „Tragiczny wypadek w hotelu na Woli. W hostelu przy ul. Gizów w zakrapianym spotkaniu brała udział część brytyjskich żołnierzy, którzy byli tam zakwaterowani, jeden z nich imprezę przypłacił życiem. Wypadł z siódmego piętra i zmarł na miejscu. [...]  Wszystko wskazuje jednak na nieszczęśliwy wypadek. Żołnierze przyjechali do Warszawy najprawdopodobniej na obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.”


Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.