Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

PAS 17: Leonardo prezentuje cel latający Mirach 40

  • Fot. US Army

Podczas tegorocznego Paris Air Show koncern Leonardo przedstawił przeznaczony do wielokrotnego użycia cel latający Mirach 40.

Mirach 40 to, zgodnie z deklaracjami producenta, poddźwiękowy cel latający wielokrotnego użytku, przeznaczony do symulowania większości występujących współcześnie środków napadu powietrznego w zakresie kinematyki i sygnatur. Wystrzeliwany z pneumatycznej katapulty, Mirach 40 dysponuje prędkością przekraczającą 200 m/s i możliwością operowania na pułapie od 5 do ponad 8000 metrów z przeciążeniami do 6G. W połączeniu z łatwością odzyskiwania do powtórnego użycia (czas przygotowania nie przekracza godziny w przypadku odzyskania na lądzie i trzech godzin w przypadku wykorzystywania nad morzem), produkt koncernu Leonardo jest efektywnym, niskokosztowym środkiem szkoleniowym.

Czytaj też: MSPO 2015 - Odrzutowy cel latający Jet-2 od ITWL.

Cel kontrolowany jest ze stacji naziemnej, w czasie wykonywania zadania może zostać przeprogramowany. Stacja kontrolna dysponuje możliwością podglądu działań w czasie rzeczywistym, a także ich późniejszego odtworzenia w celu analizy działań operatorów środków obrony przeciwlotniczej.

System wyposażony jest w pełni zautomatyzowany system kontroli przedstartowej, przyspieszający wprowadzenie środka do użycia i zmniejszający czas jego obsługi. Mirach 40 może być wyposażony w aktywne i pasywne wzmacniacze RCS, wzmacniacze IR, generatory dymu, wyrzutnie dipoli i pułapek termicznych oraz radar MDI.

Fot. A. Hładij/Defence24.pl

Reklama

Komentarze (3)

  1. Adam

    My powinnismy przerobic wycofywane su22 na cele latajace , szkoda marnowac takiego potencjalu na zlomowisku.

  2. Andrzej

    Jesteśmy w stanie robić rzeczy nie gorsze tylko dziwna nasza polityka, czyjeś chwalicie a swoje niszczycie.

  3. popo

    wygląda niesamowicie tylko czy jest jak AR tj. królowa lawet...

Reklama