Nowy zastępca dowódcy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej

2 lutego 2021, 12:53
Renart Skrzypczak 1 wbpanc 2
Fot. 1. WBPanc

Płk Renart Skrzypczak objął stanowisko zastępcy dowódcy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki.

Uroczystość przywitania nowego zastępcy dowódcy odbyła się w poniedziałek 1 lutego w Sali Tradycji 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, o czym jednostka poinformowała w komunikacie. Renart Skrzypczak został też wyznaczony na stopień pułkownika.

Płk Renart Skrzypczak jest absolwentem m. in.: Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Służbę zawodową rozpoczął od stanowiska dowódcy plutonu w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie i w niej służył do chwili obecnej, na stanowiskach dowódczych i sztabowych (ostatnio był szefem sztabu 10 BKPanc.). Uczestniczył w misjach wojskowych poza granicami Polski w Iraku, Czadzie oraz dwa razy w Afganistanie.

Po odczytaniu rozkazu personalnego gen. bryg. Jarosław Górowski, dowódca 1.WBPanc, powitał swojego zastępcę, oraz w kilku słowach przedstawił jego osobę kadrze dowódczej.

Witam pana pułkownika w szeregach naszej brygady, cieszę się, że na zastępcę został powołany rasowy czołgista, z potężnym doświadczeniem, który przeszedł wszystkie szczeble dowodzenia, od dowódcy plutonu do szefa sztabu brygady. Podczas wspólnej służby w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie i w ramach misji w Afganistanie dał się poznać jako oficer kompletny. Jestem przekonany, że pan pułkownik będzie dużym wsparciem dla mnie i dla całej brygady.

gen. bryg. Jarosław Górowski

Pułkownik Skrzypczak przemawiając do zebranych podziękował za serdeczne powitanie i również wyraził nadzieję na efektywną współpracę.

Całą moją dotychczasową służbę spędziłem w strukturach 10 Brygady Kawalerii Pancernej, jest to dla mnie nie tylko nowa brygada ale również nowe wyzwanie, każdy żołnierz jest indywidualnością, każdy ma swoje doświadczenia, dlatego szczególnie w pierwszych miesiącach osobiście postaram się wyrobić zdanie o każdym z was

płk Renart Skrzypczak

Na zakończenie dowódca brygady przedstawił kadrę dowódczą oraz szefów sekcji warszawskiej brygady.

Reklama
Reklama
image
Fot. 1. WBPanc
image
Fot. 1. WBPanc 
image
Fot. 1. WBPanc
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 24
Reklama
Żołnierz
piątek, 5 marca 2021, 20:03

Gratuluję i życzę powodzenia w dalszej służbie ...2 kcz, 1bcz ,10bkpanc.

andys
środa, 3 lutego 2021, 11:31

To wystapienie pułkownika zabrzmiało dosyć groźnie dla zołnierzy, a może jednak to zastępca ds. wychowawczych?

andys
środa, 3 lutego 2021, 10:44

1. Napisałem wcześniej komentarz nt wątpliwości w sprawie podawania informacji , z tyloma zdjeciami , o wydarzeniu w istocie mało istotnym. 2. Przeczytałem również artykuł w gazeta.pl , dowiedziałem się, że podobno toczy sie w wojsku jakas gra o stanowiska. Czyżby i ten artykulik był elementem tej walki? 3. Mam sposób , aby Rosjanie nie zaatakowali nas - nalezy dobrze zyć z Białorusią, która nie powinna mieć interesu w rosyjskim ataku na Polske (teraz nie ma, a wręcz przeciwnie ). Sojusz wojskowy Białorusi z Rosja ma charakter obronny , nie przewiduje uczestnictwa w rosyjskich awanturach, a przecież bez zgody Białorusi (przynajmniej na przemarsz wojsk RF przez jej terytorium) Rosja nie ma mozliwosci ataku. Można przypomnieć, że precedensy juz byly - w 1938 i 1939r, , gdy Polska odmówiła zgody na przemarsz wojsk ZSRR do Czechosłowacj (1938) i sierpień 1939 , gdy Anglia i Francja prowadziła rozmowy wojskowe z ZSRR w Moskwie .

Kocurro
środa, 3 lutego 2021, 09:56

A Tatuś Waldemar pomaga w karierze. Syn tylko na stanowiskach dowódczych i sztabowych.

Robix
środa, 3 lutego 2021, 13:12

W tym przypadku wszystko jest zbudowane na rzetelnej i ciężkiej służbie. Oby więcej takich oficerów w SZ RP.

Kocurro
środa, 3 lutego 2021, 15:38

Jak w przypadku wszystkich oficerów których ojcowie są generałami. Wcale nie jest im łatwiej awansować i nie są częściej kierowani na szkolenia.

Rober
środa, 3 lutego 2021, 09:42

DWÓCH STARYCH ZNAJOMYCH Z AFGANU- GRATULACJE PANIE PUŁKOWNIKU

andys
środa, 3 lutego 2021, 09:08

Zastanawiam sie, czy jest sens umieszczania takich informacji na DF24?

filatelista
środa, 3 lutego 2021, 08:16

Pytanie laika: co to znaczy "został też wyznaczony na stopień pułkownika"?

comet
środa, 3 lutego 2021, 20:51

Ze stanowiskiem związany jest stopień żołnierza, który może je piastować. Tymczasowo stanowisko może piastować ktoś niższy stopniem, ale zazwyczaj objęcie stanowistka wiąże się z awansem. Stąd tekst: "wyznaczony na stopień pułkownika". Na stanowisko zastępca dowódcy przewidziany jest pułkowinik. Dlatego wkrótce będzie pułkownik.

Lord Godar
środa, 3 lutego 2021, 22:37

A później generał z nadania ...

Roman
środa, 3 lutego 2021, 16:24

może to jakaś nowa formuła dla oficera w niższym stopniu, który pełni służbę na stanowisku do którego przypisany jest wyższy stopień, jak się sprawdzi to go mianują na stałe na ten wyższy stopień, jak się "potknie" to pozostaje w dotychczasowym stopniu czyli taki TC (Temporary Colonel)

J23
środa, 3 lutego 2021, 00:06

Syn generała Skrzypczaka?

saper
środa, 3 lutego 2021, 12:25

tak

rozbawiony
środa, 3 lutego 2021, 11:51

Tak

Tomi
wtorek, 2 lutego 2021, 20:20

Gratuluję Panie Pułkowniku!!!!!

Art
wtorek, 2 lutego 2021, 16:58

A czemu bez maseczki

TRĄBKA
wtorek, 2 lutego 2021, 14:20

ostatnie chwile.. czarnych pokryw czas ich formacji dobiega końca

Clan of Xymox
wtorek, 2 lutego 2021, 17:58

@TRĄBKA Różne Trąby trąbią od półwiecza o zmierzchu broni pancernej, ale ten zmierzch jakoś nie chce zapaść. Ot, wieszcz się odezwał.

Turek
środa, 3 lutego 2021, 09:05

W 100% się zgadzam.

Krzys
wtorek, 2 lutego 2021, 14:19

Czy to jest początek czystek po "Zima 20"?

wedss
środa, 3 lutego 2021, 11:52

Tak, doszli do wniosku że sprzęt jest super i jest go pod dostatkiem a problem leży w dowódcach.

loyola
środa, 3 lutego 2021, 09:13

Właśnie..... na portalu jakos cicho o Zimie20. A chętnie poczytałbym opinie kogoś kompetentnego.

Z prawej flanki
środa, 3 lutego 2021, 21:19

A co tutaj czytać? Cała koncepcja obrony forsowana od 2016 roku jest "z czapy". Chcemy bronić wszystkiego i w efekcie zostajemy z niczym. Ale zawsze tak się kończy gdy politycy chcą mówić wojskowym jak mamy się bronić. Generała który w podobnym ćwiczeniu w 2016 roku zdołał zatrzymać natarcie i odrzucić przeciwnika, już w armii nie ma, bo na pomysły poprzedniego ministra pukał się w głowę i otwarcie mówił co o nich myśli. Poza tym dwie uwagi. Pierwsza- wynik jak najbardziej cieszy, bo tak naprawdę tylko ćwiczenia w których "coś idzie nie tak" mają wartość edukacyjną. Do tej pory większość podobnych inicjatyw MUSIAŁA skończyć się sukcesem, żebyśmy mogli sobie spokojnie żyć w samozadowoleniu. Druga- po ilości przecieków i komentarzy nie ma wątpliwości że to rozgrywka polityczna- walka frakcji. Do niedawna myślałem że to niejako bunt oficerów, którzy mając dość obecnego MONa przyjęli założenia do ćwiczeń które nie mogły dać innego efektu- jakby nie patrzeć, to min. Błaszczak jest odpowiedzialny politycznie za stan bezpieczeństwa państwa. Ale po kilku kolejnych komentarzach jestem przekonany, że jest kompletnie odwrotnie- to polityczne kierownictwa MON zastawiło pułapkę na szefa sztabu generalnego- gen. Andrzejczaka, któremu będą teraz zarzucać niekompetencję. Nie jest wszak tajemnicą, że Błaszczak ma bardzo negatywny stosunek do Andrzejczaka. Zresztą- taką prawidłowość można regularnie oglądać- im bardziej kompetentny dowódca wojskowy, tym większa niechęć do niego ze strony politycznego kierownictwa MON.

Tweets Defence24