Nowe napędy dla interceptorów w programie Glide Breaker

15 lutego 2020, 09:44
Zrzut ekranu 2020-02-14 o 15.59.55
Rys. DARPA
Reklama

Kontrakt związany z prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych, testów i oceny nowych technologii systemu napędowego dla programu Glide Breaker podpisała DARPA z Aerojet Rocketdyne. Całość umowy warta 19,6 mln USD ma zostać zrealizowana do lutego 2021 roku.

Amerykańska Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych (DARPA) nadzoruje rozwój przyznanego Northrop Grummanowi programu Glide Breaker. Jego celem jest powstanie interceptorów mogących niszczyć pociski hipersoniczne (ale nie tylko), wysoko-manewrujące i poruszające się w górnych warstwach atmosfery. Krok ten spowodowany jest m.in. rozwojem systemów hiperosonicznych w Rosji, Chinach i innych krajach. Kluczowe dane taktyczno-techniczne zakładane w tym programie są utajnione.

Aerojet Rocketdyne zajmie się  opracowywaniem technologii napędu naddźwiękowego i rakietowego a firma ta ma już spore doświadczenie w przygotowaniu silników dla różnych systemów hipersonicznych. M.in. dostarczyła  oba typy systemów napędowych do X-51A WaveRider oraz dla programu  Operational Fires (OpFires).

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Fanklub FR
sobota, 15 lutego 2020, 11:46

E tam Rosyjskie pociski o napędzie atomowym już dawno pokazały na co je stać , co prawda póki co zabijają tylko rosyjskich cywili ale kilka poprawek i podpalą papierowego tygrysa jakim jest USA.

rene
niedziela, 16 lutego 2020, 07:31

Oj tam oj tam Amerykanie przebijają ruskich kartą Breakthrough Starshot . To 1/5 prędkości światła gdy to powstanie to Rosja w mgnieniu oka może przestać istnieć. Mikroładunki jądrowe wielkości czipa mogłyby zasypić Rosję z prędkością 60 tyś/km na sekundę .

gnago
poniedziałek, 17 lutego 2020, 13:43

To nie wiecie o mającym nastąpić w 2024 ogólnoświatowym resecie? A poważniej Chiny mają domniemany prototyp Rosja też . A USA wdrożyły kosztowny program. Czyżby chcieli ulec jak ZSRR z Reaganem

Tweets Defence24