Reklama

Polityka obronna

Nominacje generalskie na Święcie Policji w Legionowie

  • fot. mil.ru
    fot. mil.ru

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, prezydent Andrzej Duda wręczył w niedzielę nominacje generalskie dwóm oficerom policji. Do stopnia nadinspektora zostali awansowani: komendant wojewódzki w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej oraz komendant wojewódzki w Katowicach insp. Krzysztof Justyński.

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie trwają centralne obchody święta policji. - To służba niezwykłej wagi dla Rzeczypospolitej Polskiej - mówił prezydent w 98-lecie polskiej Policji. Prezydentowi Andrzejowi Dudzie towarzyszy Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Paweł Dobrodziej służbę w policji rozpoczął w 1990 r. w Komendzie Rejonowej Łódź–Polesie. Od 2000 r. pełnił służbę w Centralnym Biurze Śledczym w Łodzi. W 2011 r. objął stanowisko naczelnika Wydziału Do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Łodzi CBŚ KGP. Od 2015 r. był naczelnikiem zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Łodzi. Dobrodziej jest komendantem wojewódzkim od 11 lutego 2016 r.

Krzysztof Justyński służbę w policji rozpoczął w 1992 r. w pionie kryminalnym Komendy Rejonowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Od 2001 służył w sekcji prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu Zdroju. Od 2011 r. pełnił funkcję I zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim, a od 2012 r. - komendanta. Justyński jest komendantem wojewódzkim od 19 maja 2016 r.

Reklama

Komentarze

    Reklama