Niemiecki rakietowy robot w ogniu [WIDEO]

27 czerwca 2019, 14:56
Rheinmetall Mission Master - Protection 2
Fot. Rheinmetall
Reklama

Koncern Rheinmetall przeprowadził w RPA testy poligonowe i prezentację lądowego robota Rheinmetall Mission Master - Protection w wersji uzbrojonej w niekierowane pociski rakietowe 70 mm firmy Thales. Podczas pokazu możliwości obecni byli eksperci i przedstawiciele sił zbrojnych z 53 krajów świata. Prezentowany pojazd jest najbardziej bojową w rodzinie platform lądowych Rheinmetall Mission Master.

Podczas Ammunition Capability Demonstration 2019 w marcu b.r. na poligonie Overberg w rejonie Arniston w Republice Południowej Afryki, koncern Rheinmetall zaprezentował najnowszy wariant platformy bezzałogowej Rheinmetall Mission Master – Protection. Pojazd wyposażony był w zdalnie sterowany moduł uzbrojenia Fieldranger Multi, uzbrojony w dwie siedmioprowadnicowe lotnicze wyrzutnie rakiet niekierowanych Thales kalibru 70 mm.

Wyrzutnie tego typu są powszechnie stosowane w uzbrojeniu śmigłowców i bezzałogowych maszyn latających, jednak rzadko stosowane w aplikacjach lądowych. System w takiej konfiguracji przeszedł kilkutygodniowe testy na poligonie i uzyskał dobre wyniki strzelań, podczas których był w stanie oddać 14 strzałów w czasie 1,6 sekundy.

Dzięki sterowaniu za pośrednictwem systemu teleinformatycznego żołnierza przyszłości Argus, Rheinmetall Mission Master – Protection może być włączony do pododdziałów piechoty, istotnie zwiększając ich możliwości operacyjne. Posiada możliwości trakcyjne i operacyjne zbliżone do wcześniej prezentowanych platform rodziny Mission Master: rozpoznawczej Mission Master – Surveillance i transportowo-ewakuacyjnej Mission Master Rescue.

Rodzina robotów Mission Master to uniwersalne bezzałogowe platformy w układzie 8x8. Mogą być zdolne do pływania, wyposażone w gąsienice zamiast kół i poruszać się z prędkością ponad 40 km/h. Działanie pojazdu może być nadzorowane przez operatora, ale robot wyposażony jest też w opcję "follow me", może także poruszać się autonomicznie. Inną szczególną cechą tej maszyny jest stosunkowo duży zasięg działania.

Zastosowany na platformie Mission Master – Protection zdalnie sterowany moduł uzbrojenia Fieldranger Multi uzbrojony w dwie siedmioprowadnicowe lotnicze wyrzutnie rakiet niekierowanych Thales kalibru 70 mm jest obecnie dostępny również dla innych pojazdów lądowych. Stanowi ona połączenie dostępnego w wielu wariantach uzbrojenia modułu Rheinmetall Fieldranger i lotniczego systemu rakiet niekierowanych firmy Thales.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 10
Reklama
werte
piątek, 28 czerwca 2019, 12:25

Taki tam współczesny Nebelwerfer. Nic specjalnego. Kilka konkurencyjnych produktów z uzbrojeniem i bez jest już na rynku.

JaA
piątek, 28 czerwca 2019, 08:57

Niewielka liczba żołnierzy wspartych robotami bojowymi - to jest przyszła wojna a nie WOT z dziesiątkami weekendowo przeszkolonymi żołnierzami.

Gość
piątek, 28 czerwca 2019, 07:42

To jest przyszłość.

As
piątek, 28 czerwca 2019, 06:49

Fajny gadżet i jakby poszukać na współczesnym polu walki sytuacji w której coś takiego może się przydać to pewnie coś tam by znalazł

Tak myślę
czwartek, 27 czerwca 2019, 22:01

Nasze firmy potrafią zrobić takie i podobne. Wpiszcie w wyszukiwarkę: >Polski bezzałogowiec lądowy RRB 01< lub >Lewiatan ZS – polski bezzałogowy pojazd rozpoznawczo-bojowy< Pociski 70mm może produkować MESKO Problemem jest tylko to, że Niemcy uznają konieczność posiadania takiego pojazdu w swojej armii, a nasi decydenci NIE!

piątek, 28 czerwca 2019, 20:51

Na ubiegłorocznych targach w Kielcach w hali PGZ stała podobna platforma

1234
piątek, 28 czerwca 2019, 12:51

mesko :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

dim
czwartek, 27 czerwca 2019, 20:51

Za wysokie progi, na bose nogi. A zapóźniona mentalnie, niekonkurencyjna machina i tak nie sprzeda nic za granicę. Opłacalnie.

12i3/4
czwartek, 27 czerwca 2019, 20:41

ciekawe czy potrafi wystrzeliwać APKWS. wtedy to by było coś.

JÓZEK uzupełnił...
czwartek, 27 czerwca 2019, 17:15

Polacy wraz z Ukraińcami skonstruowali podobny system rakietowy Stokrotkę

Tweets Defence24