Nahełmowe celowniki termowizyjne dla US Army

3 grudnia 2016, 09:03
FWS-CS
Fot. BAE Systems

BAE Systems dostarczy armii amerykańskiej celowniki termowizyjne należące do programu FWS-CS (Family of Weapon Sights – Crew Served), przeznaczone dla obsług karabinów maszynowych oraz granatników automatycznych. System wykorzystuje między innymi wyświetlacze nahełmowe.

US Army przyznało koncernowi BAE Sytems siedmioletni kontrakt na dostawę specjalistycznych celowników, których zadaniem jest poprawa zdolności celowniczych żołnierzy na dużych odległościach. System FWS-CS dedykowany jest dla karabinów maszynowych M240 7,62 mm i Browning M2 12,7 mm oraz granatników automatycznych MK19.

Czytaj także: Nowe transportery US Army jeszcze w tym roku.

FWS-CS zaprojektowano do działania zarówno w ciągu dnia jak i w nocy oraz w trudnych warunkach atmosferycznych, nawet przy bardzo niskiej widoczności. Technologia łączy w sobie sensory wysokiej rozdzielczości z lekkim dalmierzem laserowym zamontowanym na uzbrojeniu, który bezprzewodowo przesyła obraz w czasie rzeczywistym na wyświetlacz nahełmowy.

Jak informuje BAE Systems, pierwsza faza zamówienia, której koszty szacuje się na 10,5 mln dolarów, będzie wykonywana w zakładach firmy w Hudson w stanie New Hampshire i Austin w Teksasie. Całość kontraktu wyceniona została na 384 mln dolarów.

 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
Wnosie
sobota, 3 grudnia 2016, 09:27

A wszystko po to by zabijać w imię NWO, tyle pieniędzy a ludzkość żyje w nędzy i to nie tylko tej fizycznej ale duchowej ! To dla tego tak bardzo jest niszczone chrześcijaństwo bo stoi na drodze tym którzy nienawidzą pokoju nienawidzą innych a miłość dla nich to złoty cielec.

Morgul
sobota, 3 grudnia 2016, 09:51

my się jaramy czy OT dostanie stalowe hełmy czy nowsze no i czy lepiej przekazać AK czy może o zgrozo nowe karabinki ... czarna rozpacz :(

Tweets Defence24