MSPO 2013: System Patriot dla Polski

5 września 2013, 09:04
Stevenson
Douglas B. Stevenson dyrektor firmy Raytheon ds. zintegrowanych systemów lotniczych i rakietowych na Polskę. Konferencja podczas MSPO 2013. - fot. J. Sabak
Reklama

Firma Raytheon informowała podczas kieleckich targów o swoich propozycjach dla Polski w zakresie kompleksowej obrony przeciwlotniczej.

Podczas konferencji, reprezentujący firmę Raytheon w zakresie systemów przeciwlotniczych Douglas B. Stevenson, przedstawił założenia oferowanego Polsce systemu w kombinacji PAC-3/PDB-7, obsługującej również zaawansowane pociski PAK-3 MSE. 

Jednym z potencjalnych rozwinięć systemu jest AMD Sensor - Radar z 3 nieruchomymi antenami, stale kontrolującymi przestrzeń w zakresie 360 stopni. Jego zaletą jest brak martwych stref podczas śledzenia i namierzania celów. Być może będzie on już niebawem stanowił interesującą alternatywę dla stosowanych obecnie anten ruchomych.

Pojawiły się też zapewnienia o transferze nowych technologii do siły zbrojnych w sytuacji, gdy Polska wybierze omawiany system. Obecnie amerykańska firma analizuje zakres możliwej polonizacji, który szacowany jest na około 50%. Obejmowałby on zarówno systemy kierowania i zarządzania polem walki, ale też elementy samych pocisków.

(JS)

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Reklama
Janusz
piątek, 6 września 2013, 11:21

Brak stref martwych? Jak zamierzają walczyć z kątami zakrycia? Chyba zawieszą radar na balonie.

rozczochrany
czwartek, 5 września 2013, 19:40

Tylko 15 % ? Chyba ich pogięło. Taka propozycja to dla Bangladeszu a nie dla kraju który ma rozbudowany przemysł zbrojeniowy jak Polska.

Michael
czwartek, 5 września 2013, 16:43

To jest realistyczne podejście,a nie bajanie o o polskich radarach itp.

andy
czwartek, 5 września 2013, 13:04

NIECH SIĘ Z TYMI 15% WYPCHAJĄ ...

Tweets Defence24