Reklama

Siły zbrojne

Kuwejt modernizuje Patrioty

fot. Raytheon
fot. Raytheon

Koncern Raytheon otrzymał kontrakt o wartości 523 milionów dolarów na modernizację baterii systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot, jakie są wykorzystywane przez siły zbrojne Kuwejtu.

Umowa na wykonanie przez koncern Raytheon zamówionych prac modernizacyjnych została zaakceptowana przez amerykański Departament Obrony 23 czerwca br. Kontrakt zostanie zrealizowany w ramach programu FMS (Foreign Military Sales), a w jego realizacji mają uczestniczyć przedsiębiorstwa z kilku państw.

Prace będą polegały na zmodernizowaniu obecnie wykorzystywanych baterii do najnowszej konfiguracji (tzw. „Konfiguracji 3+”) znajdującej się obecnie w służbie. Według koncernu Raytheon wersja ta ma „zwiększone zdolności do obrony przed szeroką gamą zagrożeń", dysponuje się też zmodernizowanym radarem czy ulepszonym systemem identyfikacji swój-obcy.

Zestaw Patriot PAC-3+ nadal jednak nie dysponuje możliwością dookólnego zwalczania celów, posiada bowiem sektorową stację radiolokacyjną. Nie spełnia też wymogu polskich Sił Zbrojnych w zakresie otwartej architektury. 

Czytaj więcej: Tarcza na rozdrożu? Gen. Duda dla Defence24.pl o negocjacjach ws. Wisły i programie modernizacji technicznej

 

Reklama

Komentarze

    Reklama