Siły zbrojne
Kto zbuduje lotnikom światłowód?
Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych opublikowało informacje z otwarcia ofert w przetargu na budowę infrastruktury teletechnicznej i teleinformatycznej oraz dowiązania światłowodowego pomiędzy kompleksami wojskowymi w Powidzu. Kto wystartował w przetargu i jak wyceniono realizację prac budowlanych?
Podporządkowana bezpośrednio pod Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni jednostka logistyczna w grudniu ubiegłego roku opublikowała ogłoszenie o uruchomieniu przetargu na realizację prac budowlanych związanych z budową i modernizacją infrastruktury teleinformatycznej w Powidzu. Procedura przetargowa została przedłużona a otwarcie ofert odbyło się 14 stycznia.
Czytaj też: Warszawa z nową infrastrukturą teleinformatyczną
W ramach przetargu, którego warunki przybliżaliśmy w ubiegłym roku swoje oferty przedstawiło sześciu potencjalnych wykonawców (dwie oferty w trybie tradycyjnym i cztery oferty drogą elektroniczną).
Wszyscy wykonawcy zadeklarowali wykonanie prac w ciągu 330 dni i 60 miesięcy gwarancji oraz rękojmi, zatem jeśli nie będzie wykluczeń o wyborze zwycięzcy decydowała będzie cena oferty.
Czytaj też: Kryptografia – nowe zasady pracy kancelarii
Podsumowanie złożonych ofert:
- Forma papierowa:
- TELMARK Sp. z o.o. – 6 125 068,23 zł
- Telekom-Warmia Sp. z o.o. – 4 914 939,19 zł
- Forma elektroniczna:
- TELBUD S. A. – 4 807 882,70 zł
- SPRINT S.A. – 4 723 504,41 zł
- Konsorcjum firm: Lider Konsorcjum - ASD Sp. z o.o. – 4 688 514 zł
- ELEKTROTIM S.A. – 3 872 836,13 zł
Ofertę o najniższej cenie przedstawiła zatem wrocławska firma ELEKTROTIM S.A.
Czytaj też: Światłowód dla Brygady OT w Kielcach
Przetargi CZC SZ
Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych aktualnie prowadzi kolejne postępowania przetargowe związane m.in. z budową i modernizacją infrastruktury teleinformatycznej w Kielcach i w Warszawie.