Nowa infrastruktura teleinformatyczna w Powidzu

6 stycznia 2021, 11:36
Swiatlowod_Pow
Fot. Андрей Баклан/Pixabay

Po Olsztynie, Katowicach, Lublińcu i Kielcach przyszedł czas na lotniczy garnizon w Powidzu. Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych prowadzi postępowanie, które ma wyłonić wykonawcę prac związanych z budową infrastruktury teleinformatycznej, której użytkownikiem będzie 33. Baza Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Jakie są warunki przetargu? Kto ma szansę na realizację prac budowlanych?

23 grudnia jednostka podległa Narodowemu Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni zamieściła ogłoszenie o rozpoczęciu postępowania w formule przetargu nieograniczonego na budowę infrastruktury teleinformatycznej, która będzie użytkowana przez jednostki stacjonujące na terenie garnizonu sił powietrznych w Powidzu oraz Regionalne Centrum Informatyki w Bydgoszczy.

Zakres prac

Zgodnie z dokumentacją projektową przyszły wykonawca realizował będzie zadania związane z budową na terenie lotniska w Powidzu (kompleksy K-0925, K-5444, K4547, K-6015):

  • telekomunikacyjnej kanalizacji kablowej;
  • rurociągów kablowych;
  • kabli światłowodowych i miedzianych;
  • okablowania strukturalnego wraz z dedykowaną instalacją elektryczną;
  • budowę punktu dostępnego dla mobilnych urządzeń łączności;
  • przyłącza elektryczne;

oraz montażem klimatyzatora.

Wymagania

Termin składania ofert wyznaczono do 14 stycznia 2021 roku. Wybór zwycięskiej oferty realizowany będzie w oparciu o kryterium ceny (60 proc.), gwarancji i rękojmi (20 proc.) oraz czasu realizacji (20 proc.). Zamawiający oszacował budżet projektu na kwotę niemal 7,9 milina złotych netto.

Dodatkowo przyszły wykonawca poza spełnieniem warunków związanych z zapewnieniem wymogów ochrony informacji i warunków technicznych powinien wykazać, że w okresie ostatnich pięciu lat zrealizował co najmniej dwa zamówienia obejmujące budowę kanalizacji kablowej, rurociągów kablowych oraz sieci światłowodowych lub miedzianych każde o wartości minimum miliona złotych netto, oraz co najmniej dwa zamówienia obejmujące budowę instalacji okablowania strukturalnego warz z instalacją elektryczną każde o wartości minimum pół miliona złotych netto.

Wydłużone terminy

Inwestycja w Powidzu to kolejny po Olsztynie, Katowicach, Kielcach, Warszawie i Lublińcu przetarg na realizację prac związanych z budową lub rozbudowa infrastruktury teleinformatycznej sił zbrojnych. Przetargi związane z realizacją tych prac ogłaszano w grudniu ubiegłego roku. Postępowania te zostały jednak w trzech przypadkach wydłużone z uwagi na zapytania kierowane przez potencjalnych wykonawców oraz utrudnienia wynikające z sytuacji epidemiologicznej.

Terminy składania ofert przedłużono:

  • budowa kabli światłowodowych pomiędzy kompleksami wojskowymi w Olsztynie – do 13 stycznia 2021 roku;
  • budowa sieci strukturalnej oraz dowiązania światłowodowego w Katowicach – do 12 stycznia 2021 roku;
  • rozbudowa infrastruktury teleinformatycznej w Lublińcu – do 15 stycznia 2021 roku.
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24