Grupa WB nawiązuje współpracę z Australijczykami. "Innowacyjne rozwiązania dla bezzałogowców"

2 listopada 2017, 15:17
WB Australia
Fot. Grupa WB
Reklama
Defence24
Defence24

Grupa WB podpisała Porozumienie o współpracy z australijską firmą Cablex. Zgodnie z zapisami dokumentu Grupa rozpocznie bliską współpracę z firmą Cablex w postaci transferu technologii, prowadzenia wspólnych prac badawczo – rozwojowych oraz serwisu i szkolenia.

Cablex złożył nam bardzo obiecująca i szczegółową propozycję wprowadzenia naszych systemów na rynek australijski. (...) Ponieważ jesteśmy zwolennikami jak najbliższej współpracy z lokalnymi partnerami na danym rynku, z uznaniem przyjęliśmy model współpracy zaproponowany przez Cablex. Uważamy, że australijskie podejście do promowania lokalnego przemysłu i prac badawczo – rozwojowych jest bardzo podobne do tego w Polsce. Jestem przekonany, że podpisane właśnie porozumienie będzie początkiem długoletniej i owocnej współpracy pomiędzy Polską i Australią w sektorze obronnym.

Piotr Wojciechowski, prezes Grupy WB

Jak podkreślają przedstawiciele polskiej firmy, współpraca pomiędzy Grupą WB a firmą Cablex będzie dotyczyła głównie systemów łączności i dowodzenia oraz systemów bezzałogowych. Obie firmy będą wspólnie pracować nad innowacyjnymi i dostosowanymi do specyficznych wymagań armii australijskiej rozwiązaniami.

Współpraca ma się rozpocząć w najbliższych miesiącach, tak aby w ciągu najbliższego roku móc przedstawić systemy Grupy WB przedstawicielom australijskich sił zbrojnych. 

Podpisanie porozumienia odbyło się w obecności australijskiego ministra obrony narodowej Christophera Pyne, który podczas krótkiej wizyty w Polsce spotkał się m.in. szefem MON, Antonim Macierewiczem. Obaj ministrowie spotkali się w poniedziałek wieczorem w Warszawie. W przerwie rozmów Macierewicz relacjonował, że była to ważna i długa wymiana wzajemnych opinii, diagnoz związanych z obecną sytuacją polityczną zarówno na południowym Pacyfiku, jak i na wschodniej flance NATO. 

Szef resortu obrony podkreślił, że z Australią łączy nas udział w globalnej koalicji przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu oraz walki z terroryzmem w Afganistanie i Iraku. – Ale także łączą nas potencjalne wspólne interesy naszych przemysłów obronnych i wymiana doświadczeń naszych armii – powiedział szef MON.

 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 9
Reklama
Oszołom
niedziela, 1 grudnia 2019, 22:38

Życzę WB powodzenia na rynkach zachodnich. Niech sprzedaje jak najwięcej i się rozwija.

Joseph Robert Kozubek
środa, 2 stycznia 2019, 09:59

Sama Australia nie ma nic do zaoferowania, jak wiemy przemysł australijski to fikcja

Wątpiący
czwartek, 26 lipca 2018, 09:12

Jeśli WB wprowadza swoje drony na rynek australijski to ciekawe co zaproponowali w zamian australijczykom w PL. Czyżby chcieli promować w PL kable i wiązki kablowe oferowane przez Cablex? Wprowadzą zagraniczną konkurencję na polski rynek? Słabe by to było.

Sailor
środa, 21 lutego 2018, 10:12

Jedyna polska firma z sektora zbrojeniowego, która tak skutecznie działa mimo promowania przez MON firm wchodzących w skład PGZ. Pewnie dlatego, że prywatna.

hmm
piątek, 15 czerwca 2018, 04:55

Jest takich więcej, właśnie takie firmy powinny być promowane bo ich produktywność przekracza państwowe zakłady o faktor XX.

Kojiki
czwartek, 2 listopada 2017, 16:23

Antonio zaproponuje współpracę PGZ.

Sat07
czwartek, 2 listopada 2017, 21:36

dlaczego minister nie pośredniczył w zawarciu porozumienia między innowacyjnym PGZ którego produkty min. drony kupuje MON a Australijczykami ?

gmo
piątek, 3 listopada 2017, 10:09

Bo Australijczycy nie chcieli produktów państwowej PGZ, tylko woleli te pochodzące z prywatnej WB.

Dropik
piątek, 3 listopada 2017, 11:31

Minister powinien ostrzec sojuszników , że wb za zinfiltrowani ;)

Tweets Defence24