Reklama

Geopolityka

GF: Trójmorze nie jest alternatywą dla UE [RELACJA]

Konrad Szymański, Podsekretarz Stanu w MSZ, fot. Defence24.pl
Konrad Szymański, Podsekretarz Stanu w MSZ, fot. Defence24.pl

Grupa Wyszehradzka a Unia Europejska - wokół tego tematu toczyła się dyskusja podczas trzeciego panelu Global Forum. 

"Chcielibyśmy mieć swój wkład w rozwój Unii Europejskiej, ale to nie oznacza, że nie mamy oczekiwań" - powiedział Konrad Szymański, wiceminister spraw zagranicznych. Paneliści podkreśli, że Trójmorze nie jest inicjatywą prowadzoną w kontrze do UE, a raczej szansą. 

Paneliści podkreślali, że celem Trójmorza jest rozwijanie konkretnych projektów, zaznaczając po raz kolejny, że inicjatywa nie jest opcją zastępczą dla Unii Europejskiej. "Trzeba unikać wrażenia, że ten region tworzy alternatywę" - stwierdził Ivan Korčok, sekretarz stanu w słowackim MSZ. 

Fot. Defence24.pl

"Warszawa kładzie duży nacisk na współprace regionalną" - stwierdził Szymański. "Wciąż wierzymy w projekt europejski" - kontynuował wiceszef polskiej dyplomacji dodając także, że państwa Grupy Wyszehradzkiej są obecnie wzorem stabilności i wzrostu gospodarczego na Starym Kontynencie. 

Obecni w Warszawie przedstawiciele resortów spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej zwracali także uwagę, że państwa należące do inicjatywy mogą wnieść istotny wkład w przyszłość naszej części Europy. 

Zobacz także: SKANER Defence24: Trójmorze perspektywicznym projektem dla Trumpa

 

 

 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.