Reklama

Geopolityka

Zmiany resortowe na Ukrainie nie w tym tygodniu

Minister Obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow
Minister Obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow
Autor. Oleksii Reznikov/Twitter

W tym tygodniu nie będzie zmiany na stanowisku ministra obrony Ukrainy – oświadczył w poniedziałek szef frakcji parlamentarnej prezydenckiej partii Sługa Narodu Dawyd Arachamija. Deputowany zapowiadał wcześniej, że obecny szef tego resortu Ołeksij Reznikow obejmie ministerstwo ds. strategicznych gałęzi przemysłu.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

„Zmian kadrowych w sferze obrony w tym tygodniu nie będzie" – napisał Arachamija na Telegramie.

W niedzielę polityk ogłosił, że resort obrony obejmie dotychczasowy szef wywiadu wojskowego Kyryło Budanow. Reznikow natomiast będzie skierowany do ministerstwa ds. strategicznych gałęzi przemysłu.

Reklama

Czytaj też

W odpowiedzi Reznikow oświadczył w nocy z niedzieli na poniedziałek, że nie przyjąłby nowego stanowiska, gdyby prezydent Wołodymyr Zełenski mu je zaproponował.

Arachamija napisał na Telegramie, że zmiany kadrowe w tym tygodniu ograniczą się do mianowania ministra spraw wewnętrznych oraz szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Czytaj też

Ministrem spraw wewnętrznych zostanie Ihor Kłymenko, pełniący obowiązki szefa MSW od czasu, gdy 18 stycznia w katastrofie helikoptera w podkijowskich Browarach zginął dotychczasowy minister Denys Monastyrski. Stanowisko szefa SBU obejmie Wasyl Maluk, dotychczas kierujący służbą jako pełniący obowiązki.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. szczebelek

    Przeczytałem, że to prezydent decyduje o zmianach w resortach to może znajdzie się ktoś ogarniający temat czy to prelogatywa prezydenta wywodząca się z konstytucji na czas pokoju czy może na czas wojny albo to kwestia, że prezydent jest liderem partii rządzącej?

    1. Mama Leona

      Ale przecież społeczeństwo Ukrainy, jak wykazały oficjalne ukraińskie sondaże, popiera odstępstwa rządzących od ustanowionego prawa i konstytucji, dla wyższych celów. w czasie wojny. To jakie znaczenie ma ten czy inny detal konstytucji ?

Reklama