Reklama

Wojna na Ukrainie

Czy minister obrony Ukrainy odejdzie?

Minister Obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow
Minister Obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow
Autor. Oleksii Reznikov/Twitter

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow powiedział w niedzielę, komentując doniesienia o swym możliwym odejściu ze stanowiska, że decyzję w tej sprawie podejmuje prezydent Wołodymyr Zełenski.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

"Decyzję o tym, czy dalej mam być ministrem obrony czy też nie, podejmuje jedna osoba - zwierzchnik sił zbrojnych, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Zgodnie z konstytucją proponuje kandydaturę, a decyzję o nominacji podejmuje Rada Najwyższa (parlament)" - powiedział Reznikow na konferencji prasowej.

Czytaj też

Dodał także: "należę do ekipy (rządzącej); będę robić wszystko, co konieczne dla naszego zwycięstwa".

Reklama

Portal Ukrainska Prawda poinformował w niedzielę, powołując się na źródła w kancelarii prezydenckiej, rządzie i strukturach siłowych, że Reznikow może odejść ze stanowiska ministra obrony. Jego miejsce - według tych doniesień - miałby zająć obecny szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) generał Kyryło Budanow.

Czytaj też

Według portalu kancelaria Zełenskiego uważa przy tym, że Reznikow "powinien pozostać w ekipie" prezydenta Ukrainy. Sam minister powiedział Ukrainskiej Prawdzie, że "nie prowadził rozmów dotyczących odejścia ze stanowiska", ale zastrzegł, że "każdy urzędnik powinien mieć świadomość, że nie piastuje swej funkcji dożywotnio".

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (6)

 1. Avengers

  Ten szef wywiadu wojskowego to ostry gosc, Jastrzamb - czytalem wywiad z nim - to mowil ze Rosje trzeba podzilic na srefy okupacyjne. Czyli teza o rozpadzie Rosji to malo a nawet o tym jak zarzadzac tym co bedzie na miejscu Rosji. W kazdym razie do negocjacji pokojowych to sie nie nadaje.

 2. Swiatowid

  US czyszcza/rozliczaja Brytoli. Dlatego OR na razie zostaje. Mlody musi poczekac. FYI - RP jest za blisko UK (wg US) (FYI) - co wiecie? RP rozroznia UK/US? jak interpretujecie ostatni wywiad Naftali Bennett a props roli Borysa w negocjacjach pokojowych vs US/DE/FR? Bennett oczyszcxa Bialy Dom?

 3. Swiatowid

  US czyszcza/rozliczaja Brytoli. Dlatego OR na razie zostaje. Mlody musi poczekac. FYI: RP jest za blisko UK (wg US).

 4. Swiatowid

  Nie bedzie na razie zmian, US czyszcza/rozliczaja Brytoli. Dlatego OR na razie zostaje. Mlody musi poczekac.

 5. miszmaszes

  Nie tylko odejdzie ale mogę wam powiedzieć, kto będzie jego następcą. Kyryło Budanow. Młody twardogłowy.

 6. ΚrzysiekS

  Wcale się nie zdziwię jeśli poleci. Nasza zbrodnicza transformacja ustrojowa z lat 1989-2015 i spowodowana przez to fala bezrobocia, ruina ekonomiczna kraju to były igraszki w porównaniu z przewałami na sprzęcie i pomocy jakie Ukraina robiła w pierwszych miesiącach wojny.

Reklama