Reklama

Geopolityka

Ukraina: niebawem Dzień Niepodległości. Kijów spodziewa się nasilenia ataków

Autor. Tiia Monto/Wikimedia/CC BY-SA 3.0

Można się spodziewać nasilenia rosyjskich ataków w Dzień Niepodległości Ukrainy 24 sierpnia – oznajmił w niedzielę doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak. Dodał, że Ukraina nie miała nic wspólnego z wybuchem, w którym zginęła córka ideologa Kremla Aleksandra Dugina.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24

Reklama

„Rosja to państwo archaiczne. Łączą swoje działania z pewnymi datami(…). Nienawidzą nas, dlatego spróbują 23 i 24 sierpnia zwiększyć liczbę ostrzałów szeregu naszych miast rakietami manewrującymi. Na pewno będzie wśród nich Kijów” – oznajmił Podolak w ukraińskiej telewizji.

Czytaj też

Wyraził przekonanie, że „apokalipsy nie będzie”, ale trzeba zachować ostrożność i jeśli rozlegnie się sygnał alarmowy, chować się do ukrycia.

Reklama

Podolak zapewnił też, że Ukraina nie miała żadnego związku z sobotnim wybuchem pod Moskwą, w którym zginęła córka głównego ideologa Kremla Aleksandra Dugina, Daria. „Z wczorajszym wybuchem Ukraina oczywiście nie ma nic wspólnego, bo nie jesteśmy państwem przestępczym, jak Rosja, a tym bardziej państwem terrorystycznym” – oznajmił.

Czytaj też

Świadkowie mówią, że samochód, którym jechała Dugina, eksplodował podczas jazdy w rejonie miasta Odincowo pod Moskwą. Jak twierdzą lokalne media, pojazdem miał też jechać sam Dugin, ale w ostatniej chwili zmienił zdanie i wsiadł do innego pojazdu, unikając w ten sposób śmierci.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

  1. foreman

    Czy Kijów i inne miasta Ukrainy mają (zachodni) system obronny powietrznej ?

  2. Ma_XX

    defiladę w tym roku będzie stanowiła kolumna zniszczonych ruskich wraków - już je zresztą ustawiają na środku drogi

Reklama