Reklama

Geopolityka

Rosyjskie wojsko przekroczyło granicę w czterech obwodach Ukrainy

Autor. Минобороны России (@mod_russia)/Twitter

Rosyjskie wojsko przy wsparciu sprzętu wojskowego, w tym pojazdów opancerzonych, naruszyło granicę państwową w obwodach czernichowskim, sumskim, ługańskim i charkowskim – poinformowała straż graniczna Ukrainy i MSW.

Reklama

Kryzys ukraiński - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Wkraczanie wojsk rosyjskich przez granicę państwową poprzedza ostrzał artyleryjski, potem wjeżdża sprzęt wojskowy" – podało MSW na Facebooku.

„Żołnierze Państwowej Strazy Granicznej Ukrainy wraz z siłami zbrojnymi robią wszystko, by zatrzymać wroga" – dodał resort.

Reklama

W czwartek 24 lutego rosyjskie siły zbrojne rozpoczęły pełnoskalową operację zbrojną przeciwko Ukrainie, po tym jak prezydent Putin ogłosił "specjalną operację wojskową w Donbasie". Prowadzone są uderzenia z wykorzystaniem lotnictwa, artylerii rakietowej i pocisków manewrujących. Wśród celów znalazły się m.in. lotniska i inne obiekty wojskowe w Kijowie, Charkowie, Odessie czy Kramatorsku, ale są też doniesienia o atakach na cele w rejonie Lwowa.

Działania ofensywne prowadzą też rosyjskie wojska lądowe, również z terenu Białorusi i okupowanego Krymu.

Czytaj też

Źródło:PAP / Defence24
Reklama

Komentarze (4)

 1. Gnom

  polski chrzan - chrzanisz, że aż miło. Rozumiem, ze jesteś kacapem i bierzesz putinowskie pieniądze. No cóż już nie długo, kasa szybko zrobi się pusta, a moskiewska pazerność zostanie słusznie przez świat nagrodzona. Ukraińskie nacjonalizmy i tak są znacznie mniejsze niż te, które rozbudził u moskali putin. Jest jak wąż, który zdechnie bo nie przełknie tego co upolował.

 2. polski chrzan

  No i sie doigrała ta neonazistowska junta, która jeszcze rządzi w Kijowie. Putin powiedział, że Rosja ich zdemilitaryzuje i szczekajcie sobie natowskie psy, to bedzie muzyka dla uszu :)

  1. Wewo

   Widzę, że już wam dali codzienną dawkę krokodyla.

  2. Valdore

   Crrzanik, milcz juz lepiej zbrodniarzu z Rosji .

 3. Olender

  Fajnie będzie patrzeć jak Rosja się wali... w Afganistanie też wygrali a później im się cały ZSRR rozpadł

 4. tomcio55

  Czemu przejść granicznych nie zablokowali? Żadnych zapór nawet nie ma

Reklama