Geopolityka

Putin i Erdogan omówią sytuację na północy Syrii

Prezydenci Federacji Rosyjskiej Władimir Putin i Turcji Recep Tayyip Erdogan / Fot. kremlin.ru
Prezydenci Federacji Rosyjskiej Władimir Putin i Turcji Recep Tayyip Erdogan / Fot. kremlin.ru

Prezydenci Rosji i Turcji, Władimir Putin i Recep Tayyip Erdogan, omówią w Soczi we wtorek sytuację na północy Syrii w kontekście operacji zbrojnej rozpoczętej tam przez armię turecką - poinformował w poniedziałek doradca Putina Jurij Uszakow.

Uszakow podkreślił, że Putin i Erdogan spotkają się po raz ósmy w tym roku. Przywódcy ustalili, że przeprowadzą te rozmowy ze względu na specyfikę sytuacji w Syrii - mówił doradca prezydenta Rosji. Zapowiedział, że w Soczi rozmawiać będą delegacje Turcji i Rosji, niewykluczone są też rozmowy sam na sam obu prezydentów.

Jak wyjaśnił przedstawiciel Kremla, strona rosyjska pozytywnie ocenia wyniki rozmów władz Turcji z USA na temat Syrii, należy jednak ocenić, jak sytuacja będzie się rozwijać po upłynięciu okresu zawieszenia broni, co ma nastąpić we wtorek wieczorem.

Przedstawiciele Rosji, w tym z ministerstwa obrony, "stale kontaktują się" z przedstawicielami prezydenta Syrii Baszara el-Asada - wskazał Uszakow. Ostrzegł, że ważne jest, by obecnie "nie szkodzić uregulowaniu kryzysu syryjskiego żadnymi działaniami ani krokami".

Źródło:
PAP

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.