Reklama

Geopolityka

Paris Air Show 2015: Indonezja zamawia śmigłowce Dauphin

fot. Airbus Helicopters
fot. Airbus Helicopters

Podczas wystawy w Paryżu PTDI (PT Digantara Indonesia) podpisała kontrakt z koncernem Airbus Helicopters, na podstawie którego rząd indonezyjski otrzyma dwa śmigłowce AS365 N3+ Dauphin. Mają być specjalnie przystosowane do prowadzenia akcji poszukiwawczo–ratowniczych SAR.

Nowe helikoptery mają trafić do użytkownika końcowego w ciągu roku. Oba śmigłowce zostaną zbudowane zmontowane, przetestowane, certyfikowane, wykończone i dostosowane do potrzeb odbiorcy przez zakłady PTDI, które wyposażą je dodatkowo w sprzęt do wykonywania misji, w tym wciągarkę, awaryjne pływaki, system naprowadzania, głowicę optoelektroniczną oraz wyposażenie do ewakuacji rannych.

Według zapewnień koncernu umowa podpisana w Paryżu jest kolejnym elementem współpracy pomiędzy Airbus Helicopters, a lokalnymi firmami lotniczymi. W Indonezji efektem czterdziestoletniej kooperacji było wyprodukowanie i dostarczenie ponad 130 śmigłowców.

Obecnie w Indonezji lata pięć helikopterów Dauphin w barwach policji i państwowej agencji ds. poszukiwania i ratownictwa Basarnas. Dodatkowo, indonezyjskie siły morskie zamówiły w ubiegłym roku jedenaście takich śmigłowców w wersji wojskowej (Panther), specjalnie przystosowanej do zwalczania okrętów podwodnych. Dostawa tych maszyn ma zostać zrealizowana w ciągu najbliższych trzech lat.

Reklama

Komentarze

    Reklama