F-35 coraz aktywniejsze nad Bliskim Wschodem

5 sierpnia 2020, 14:54
200802-F-BT522-0490
Fot. U.S. Air Force, Master Sgt. Patrick OReilly
Reklama

Amerykańscy i izraelscy piloci F-35 przeprowadzili po raz drugi wspólne ćwiczenia w zakresie wykorzystania najnowszych samolotów V generacji. Współpraca w powietrzu obejmowała współdziałanie samych F-35, ale też kooperację chociażby z latającymi tankowcami oraz maszynami przeznaczonymi do kontroli przestrzeni powietrznej.

Samoloty V generacji F-35 mają swój czas nad Bliskim Wschodem, w ostatnim okresie prowadzone były liczne ćwiczenia z udziałem tych maszyn właśnie w rejonie odpowiedzialności amerykańskiego Dowództwa Centralnego (US CENTCOM). Ich znamiennym przykładem są wspólne, amerykańsko-izraelskie manewry „Enduring Lightning II”. Ze strony izraelskiego lotnictwa w powietrzu pojawiły się maszyny F-35I „Adir” należące do 140th Squadron IAF oraz maszyny Gulfstream z „Nachshon” 112nd Suadron IAF.

Te ostatnie są przewidziane do gromadzenia danych wywiadowczych oraz wspierania dowodzenia i kontroli w przestrzeni powietrznej. Amerykanie wysłali w powietrze samoloty F-35A Lightning II z 380th Air Expeditionary Wing’s 421st Fighter Squadron, a ich uzupełnieniem były latające tankowce KC-10 Extender należące do 908th Expeditionary Air Refueling Squadron.

image
Fot. U.S. Air Force, Master Sgt. Patrick OReilly

 

Amerykańscy i Izraelscy piloci ćwiczyli szereg różnych scenariuszy obejmujących kluczowe możliwości jakie oferują maszyny F-35, w tym również tankowanie w powietrzu. Obie strony zgrywały przy tym swoje możliwości w obrębie dowodzenia i kontroli siłami operującymi w powietrzu. Ćwiczenia zostały przeprowadzone 2 sierpnia w rejonach znajdujących się nad południową części Izraela.

Wcześniej, bo 30 lipca US CENTCOM poinformował, że 421st Expeditionary Fighter Squadron latający na F-35A Lightning II na początku zeszłego miesiąca został postawiony po raz pierwszy w tryb alarmowy w rejonie odpowiedzialności tego dowództwa geograficznego. Pozwalając w toku ćwiczeń na uzyskanie niezbędnych informacji dla U.S. Air Force Central Command Air Operations Center. Pokazując przy tym, że maszyny F-35A Lightning II stały się pełnoprawnym narzędziem, w zakresie całego wachlarza amerykańskich możliwości operacyjnych, w dodatku w tak specyficznym, jak współczesny Bliski Wschód, regionie. 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 64
Reklama
Veritas
niedziela, 9 sierpnia 2020, 17:40

W czasie wojny Jom Kippur w 1973 roku lotnictwo izraelskie poniosło, tak wielkie straty - wynoszące oficjalnie 102 samolotów bojowych, że konieczna stała w trybie natychmiastowym dostawa sprzętu wojskowego mostem powietrznym przez USA - operacja Nickel Grass... W 1982 roku na Libanem zostało strąconych kilka izraelskich samolotów bojowych, w tym 2 rozpoznawcze F-4E Kurnass i 1 wczesnego ostrzegania E-2C Hawkeye - dane niepotwierdzone przez stronę izraelską... W lipcu 2016 roku w przestrzeń powietrzną Izraela od strony Wzgórz Golan wleciał dron, prawdopodobnie rosyjski Orłan-10. W jego kierunku zostały wystrzelone 3 pociski rakietowe, w tym 2 rakiety PAC-2 przez baterię przeciwlotniczą Patriot. Bezzałogowiec nie został jednak trafiony i po wykonaniu misji rozpoznawczej odleciał z powrotem w kierunku Syrii.. W lipcu 2016 roku w przestrzeń powietrzną Izraela od strony Wzgórz Golan wleciał dron, prawdopodobnie rosyjski Orłan-10. W jego kierunku zostały wystrzelone 3 pociski rakietowe, w tym 2 rakiety PAC-2 przez baterię przeciwlotniczą Patriot. Bezzałogowiec nie został jednak trafiony i po wykonaniu misji rozpoznawczej odleciał z powrotem w kierunku Syrii... W dniu 05.10.2016 roku podczas lądowania w bazie lotniczej Ramon na pustyni Negew rozbił się myśliwiec F-16I Sufa, który uczestniczył w bombardowaniu celów palestyńskich w Strefie Gazy... W październiku 2017 roku izraelski myśliwiec wielozadaniowy F-35I Adir został uszkodzony, oficjalnie w wyniku zderzenia z ptakami... W dniu 10.02.2018 roku syryjska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła izraelski samolot myśliwski F-16I Sufa wracający z misji bojowej w rejonie Damaszku...

Davien
poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 13:19

I znowu zmyslasz na całego:) IAF istotnie stracił 102 samoloty w 1973r niszczac ponad 430 maszyn wroga, nigdy nie został zestrzelony zaden izraelski E-2 , wiec zwyczajnie kłamiesz. Baterie izraelskich Patriotów stzrelały trzy razy do dronów i 2 razy zestzreliły swoje cele, trzeciego zdjeły siły powietrzne. F-35 zderzył sie nad pustynia Negev z dwoma bocianami i po kilku dniach wrócił do słuzby, wasz Su-30 zderzył sie z jedną mewą i spadł tak szybko ze załoga nei zdarzyła sie katapultowac:) A w tym czasi izrael robi co chce w Syrii, niszczy dowolne cele a ani Rosja ani syria nic z tym nie sa w stanie zrobic.

Marek L.
poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 01:13

Korekta tutaj : w czasie wojny 1982 roku nad Libanem został zestrzelony JEDEN JEDYNY samolot IAF’u, F-4 Phantom, w wersji myśliwsko-bombowej. ŻADEN IAF’u E-2C Hawkeye NIE został NIGDY przez nikogo zestrzelony. Nad Wzgórzami Golan w 2016 roku, na stronę izraelską wleciał, i wrócił z powrotem na syryjską stronę Wzgórz jeden dron. NO I CO Z TEGO ???? W ciągu ostatnich lat izraelskie drony wlatywały TYSIĄCE RAZY na terytorium syryjskie, i wracało stamtąd bez żadnego, najmniejszego nawet szwanku .......

Marek L.
poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 16:46

PS. A w tejże, wspomnianej przez ciebie wojnie w Libanie w 1982, to IAF, tracąc jeden samolot odrzutowy od syryjskiego ognia przeciwlotniczego, zestrzelił aż 86 syryjskich maszyn bojowych, w większości MIG-21 i MIG-23, w walkach powietrznych, nie tracąc przy tym wtedy ani jednej własnej maszyny. A dlaczego ty o tym NIE wspominasz ???? ;-)))

Marek L.
poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 16:39

PS. A w tejże, wspomnianej przez ciebie wojnie w Libanie w 1982, to IAF, tracąc jeden samolot odrzutowy od syryjskiego ognia przeciwlotniczego, zestrzelił aż 82 syryjskie maszyny bojowe, w większości MIG-21 i MIG-23, w walkach powietrznych, nie tracąc przy tym wtedy ani jednej własnej maszyny. Dlaczego ty o tym NIE wspominasz ???? ;-)))

Palmel
piątek, 7 sierpnia 2020, 00:09

a co do lotnictwa to mój wychowawca ze szkoły średniej był jednym z pilotów Lancastera 300 dywizjonu który zbombardował Drezno w 1945 opowiadał nam o tym nalocie na lekcjach i nie tylko o tym nalocie np o ostatnim nalocie II wojny

spoko
sobota, 8 sierpnia 2020, 20:10

Nie trwało to jednak długo. W czerwcu 1948 r. zaczęły się aresztowania. Pierwszego pod zarzutem szpiegostwa zatrzymało UB asa myśliwskiego z dywizjonu 303 Władysława Śliwińskiego. Po nim za kraty powędrowali następni lotnicy: Tadeusz Nowierski i sławny pilot myśliwców Stanisław Skalski. „Przez pierwsze pół roku po aresztowaniu nie miałem łyżki. Zupę jadło się skórką od chleba, piło wprost z miski. Siedzieliśmy nie myci, nie goleni, z włosami sięgającymi pleców” – wspominał Skalski. Podczas przesłuchań wiele razy go torturowano. Najlepszy z polskich pilotów myśliwskich został skazany przez sąd wojskowy na śmierć. Rozpaczliwe starania matki i przyjaciół sprawiły, że prezydent Bolesław Bierut w styczniu 1951 r. zgodził się zmienić wyrok na dożywocie. Cudem ocalony Skalski więzienie opuścił w 1956 r. Tyle szczęścia nie miał stracony w sierpniu 1951 r. Śliwiński. Na liście weteranów Polskich Sił Powietrznych zgładzonych przez komunistyczny reżim znaleźli się też, tak wcześniej docenieni ppłk Szczepan Ścibior i ppłk Zygmunt Sokołowski, a także Władysław Minakowski, Bernard Adamecki i Stanisław Michowski. Wszyscy popełnili ten błąd, iż po powrocie zdecydowali się na dalszą karierę w lotnictwie wojskowym.

No
piątek, 7 sierpnia 2020, 12:59

To była zbrodnia. Nic nie tłumaczy tego nalotu na cywili. Nie musieli robić tego co Hitlerowcy.

piątek, 7 sierpnia 2020, 22:29

Oj ojj ojojoj jacy ci niemcy biedni, jacy poszkodowani.Jacy ci alianci okropni.... Weź ty sie gościu w łeb j............... . Zbrodnia? Zbrodnia to był Oswięcim to były mordy na Woli i w całej Warszawie i stki tysiące , miliony zbrodni niemców. Naloty to była wojna jaka wywołali niemcy i z jakiej czerpią korzyści do dzisiaj.

Zachariasz
czwartek, 6 sierpnia 2020, 15:52

Nasze i latają A B61 ,modul 12 -czeka sobie spokojnie na pustyni Negev tam gdzie Mojżesz chodzi z 2 tablicami ,,+/_"

As
czwartek, 6 sierpnia 2020, 13:54

No niech chociaż polatają na Bliskim Wschodzie, bo jakiegoś bojowego zadanie w przeciwieństwie do SU-57 to długo jeszcze wyczekiwać

Davien
czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:51

latały i wykonywały zadania bojowe kiedy wasze niedokończone prototypy T-50 udawały że cos robia:)

Palmel
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:59

i podczas jednego z tych lotów w lutym 2018 roku zderzyły się z Rosyjskim ptakiem ze skutkiem do złomowania a w poniedziałek to bombardowały w Syrii z ochotnikami protureckie siły których tureckie radary nie wychwyciły

Marek L.
niedziela, 9 sierpnia 2020, 00:09

Nie wiem, czy ty tutaj, ty Potomku Rasputina, pisząc o tym „Rosyjkim Ptaku”, to tu „pijesz” do incydentu, który miał miejsce 16 października 2018 r., kiedy to izraelski F-35I „Adir” IAF’u w czasie lotu treningowego nad pustynią Negev zderzył się z dwoma bocianami afrykańskimi. Samolot wylądował wkrótce potem bezpiecznie w swojej bazie lotniczej. Informację tę, otrzymaną poprzez oficjalny komunikat IAF’u dotyczące tej sprawy podchwyciły wkrótce potem hieny z Działu Propagandy FSB, i zaczęły snuć dzikie fantazje, jakoby samolot ten został trafiony przez syryjski pocisk ziemia-powietrze SA-5 / S-200. Absurd tego totalnego bzdetu to polega na tym, iż pociski S-200 są wyposażone w gigantyczne głowice bojowe (aby skompensować ich wyjątkowo duży brak celności!!), pasujące raczej do średnio/ciężkej klasy pocisku ziemia-ziemia, a NIE do pocisków p.lot. !!!! Gdyby F-35I został trafiony taką rakietą to nawet ani jedna śrubka by w całości z niego nie została !!!! Dokładnie podobnie zresztą, gdyby został on „pomiziany” przed taki S-200 (czyli jego tysiące odłamków głowicy!), z odległości kilkudziesięciu metrów !!! Nie mówiąc już o tym, iż F-35 są całkowicie niewidzialne dla radarów S-200, podobnie jak i dla radarów najnowszych wersji S-300, oraz tych obecnych TERAZ wersji S-400. Tymczasem ten F-35I, po kraksie z tymi dwoma biednymi boćkami został w ciągu dwóch tygodni naprawiony z tych swoich stosunkowo lekkich uszkodzeń, i przywrócony do pełnej służby liniowej, w swojej bazie litniczej. A odnośnie tych twoich „Ochotników”, które to miały teraz bombardować tureckie siły w Syrii, to jest to kolejny twój totalny bzdet, wyssany z BARDZO nieczystego palucha. Rosyjskie drony „Ochotnik”, to są jak na razie „czyste” prototypy, i póki co, to bombadować one NIE SĄ w stanie jeszcze absolutnie niczego.......

Davien
sobota, 8 sierpnia 2020, 16:06

Ty naprawde jestes ... niz Olgino pozwala:) Ale dla twojej mikrej wiedzy: Żaden F-35 nei został zestrzelony ani nawet wykryty przez prymitywne S-200, za to wasz samolot WRE oberwał z Wegi i tyle go widzieli:)

Marek L.
piątek, 7 sierpnia 2020, 19:12

Ten twój CIĄGŁY tutaj bełkot o jakimś „Rosyjskim ptaku” —- całkowicie wyssanym z brudnego palucha rosyjskich Trolli —- jest wprost żałosny. Nie wiadomo, czy z tych bzdurnych bzdetów, oraz z tych totalnych kłamst, to się śmiać, czy też płakać .......

Marek L.
piątek, 7 sierpnia 2020, 19:04

Ten twój ciągły tutaj bełkot o jakimś „Rosyjskim ptaku”, całkowicie wyssanym z brudnego palucha rosyjskich Trolli, jest żałosny. Nie wiadomo, czy z tych bzdetów, oraz z tych żałosnych kłamstw to się śmiać, czy też płakać .......

Łowca trolli
niedziela, 9 sierpnia 2020, 17:37

Najwyższy poziom żałosności osiągają bełkotliwe wpisy coraz bardziej sfrustrowanych rusofobków. Należy wyrazić jednak wątpliwość, czy osiągnięcia w tej kategorii przynoszą jakąkowlwiek chlubę...

Marek L.
poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 20:08

Łowca „Potomków Rasputina” : Nie jestem absolutnie żadnym „rusofobem”. Przeciwnie, kocham i wysoko doceniam rosyjską kulturę, jak np. pisarzy, Dostojewskiego, oraz współczesnego Akunina, itd.... Natomiast NIE toleruję obecnej kłamliwej rosyjskiej propagandy, i wojny psychologicznej z CAŁYM Zachodem, produkowanej przez hieny cmentarne z FSB, oraz następnie rozprzestrzenianej na cały świat przez płatnych, oraz przez „dobrowolnych” rosyjskich trolli w dziesiątkach milionów fake-newsów, bardzo masywnie także i na tym tu forum. Stąd TEŻ i te wasze obecne tu teraz sfrustrowane i TOTALNIE żałosne skowyty, skamlenia i łkania (jak np. te teraz twoje!!!), gdy demaskuję te wasze żałosne kłamstwa, i te wasze absolutne i ewidentne łgarstwa.......

Dawo
czwartek, 6 sierpnia 2020, 08:20

Ach Jakież one wspaniałe. Szkoda tylko ze USN wydała komunikat z którego wynika, ze SuperHornety mają większa wartość bojowa. Zdaniem dowódcy grup lotniczych USN, F-35 osiągnie pełna gotowość bojowa dopiero około 2028-2030 roku. Samolot ponadto sprawia wiele problemów obsługowych. Systemy do jego obsługi zajmują o 80% więcej przestrzeni niż dla samolotów rodziny F/A-18. Ponadto na każda godzinę lotu LightingII wymaga aż 7,2 godziny prac obsługi. Dla porównania SH około 2,5. Źródło: oficjalna strona USNavy, niestety portal D24 odrzuca posty zawierajace linki.

spoko
sobota, 8 sierpnia 2020, 16:07

Dawo po co tak sie meczyc i tyle pisac nie lepiej od razu ze F35 to zlom i nielot Wszyscy zalapiaw trimiga

Davien
poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 13:20

Co ciekawsze na oficjalnej stronie USN nie ma słowa o tym co wypisuje Dawo. I jakoś dziwni milczy jak go pytałem o zródło:)

Davien
czwartek, 6 sierpnia 2020, 13:48

A to ciekawe bo na oficjalnej stronie USN nei ma ani słowa o tym co piszesz:) Ale moze podaj swoje zródło,.?

hes
środa, 5 sierpnia 2020, 17:39

F-4, F-5 zestrzelono sporo. F-15, F-16 już tylko kilka. A F-22 i F-35 ani razu nie zostaną zestrzelone. W przeciwieństwie do Su-57 i J-20, które zostaną zestrzelone za każdym razem gdy zetkną się z zachodnimi myśliwcami.

Ed.
sobota, 8 sierpnia 2020, 21:00

Nie słyszałem o zestrzeleniu, choć jednego F-15. Coś sciemniasz...

Palmel
czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:01

niespełnione marzenia

Palmel
czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:01

w lutym 2018 roku Izraelski F35 nad Syrią zderzył się z Rosyjskim ptakiem efekt złomowanie

Marek L.
czwartek, 6 sierpnia 2020, 22:02

No i ILE jeszcze tej kłamliwej putinowskiej propagandy tych (płatnych!!!) potomków Rasputina tutaj, wyprodukowanej przez FSB/GRU, a rozprzestrzenianej przez „Sputnika”, oraz przez „RT” ???? Jest to DOKŁADNIE TEN SAM paskudny bełkot, co te wyssane z BARDZO nieczystego palucha „Gruzińskie Kody”, te z przed 12 lat .......

Palmel
piątek, 7 sierpnia 2020, 00:05

prawda zawsze jest bolesna a co do Gruzji to przeczytaj sobie raport NATO to będziesz wiedział kto co tam robił, Sakaszwili myślał że przyjdzie tam pijana ruska armia jak za Jelcyna a przyszli tam ci którzy dwa czy trzy razy przeszli wzdłuż i wszerz przez Czeczenie i dlatego zginęło ich około 19, dowiedz się kto szkolił Gruzinów i jak Sakaszwili posłał na Rosjan 3 miesięczne wojsko

Marek L.
piątek, 7 sierpnia 2020, 13:04

Że gruzińska armia była słabsza, oraz znacznie gorzej przeszkolona, oraz jeszcze znacznie bardziej słabo uzbrojona, to ja to OCZYWIŚCIE wiem. Ale ja przecież NIE O TYM tutaj piszę.... A czy w tych tam raportach NATO to jest tam COKOLWIEK napisane o jakichś „Kodach”??? No przecież NIE!!!! To jest jedynie czysty wymysł/potwarz ze strony tej waszej putinowskiej propagandy, 12 lat temu, i ja jedynie o TYM ja tu powyżej napisałem.

Marek L.
piątek, 7 sierpnia 2020, 13:57

PS. Dokładnie TAKI SAM wymysł tej waszej propagandy FSB, jak wtedy, kiedy WY się poniewczasie dowiedzieliście, z OTWARTYCH izraelskich źródeł (czyli: z oficjalnego komunikatu opublikowanego przez IAF!!), o tym zderzeniu F-35I z dwoma bocianami, i wtedy wy naprędce wymyśliliście tę waszą totalną, bełkotliwą brednię o tym „żelaznym ptaku”. A ten akurat IAF’u F-35I to po dwóch tygodniach mniejszych napraw powrócił wtedy do pełnej służby liniowej.......

Davien
czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:53

jak co to zderzył sie rosyjski Su-30 z syryjską mewą i spadł, zderzył sie rosyjski Ił-20M z sysryjską S-200 i spadł a F-35i nad pustynia Negev zderzył sie z dwoma ptakami i po kilku dniach latał ponownei > masz coś jeszcze kłamco do dodania:)

piątek, 7 sierpnia 2020, 22:32

Popisz coś o wybuchowej saletrze amonowej, albo o niemieckich AIM-120 z 1973 roku.

Davien
sobota, 8 sierpnia 2020, 16:07

Skaml, skaml jak wam sie cała propaganda zawaliła tchórzliwa hieno.

Marek L.
sobota, 8 sierpnia 2020, 13:02

A co ty masz tutaj właściwie na myśli, Potomku Rasputina ?? Czy piszesz tutaj o tej ostatniej tragedii w Bejrucie, i to tej gigantycznej bombie, którą twoi Rosjanie pozostawili kilka lat temu tam w porcie, i która doprowadziła do tej tragedii ??? A odnośnie jakichś pocisków AIM-120 —— no to może ty tutaj łaskawie wyjaśnisz, o co ci tu chodzi (???), no bo dla „niewtajemniczonych” to jest to po prostu z twojej strony czysty bełkot .......

Marek L.
piątek, 7 sierpnia 2020, 23:42

A o czym ty tutaj znowu bełkoczesz — ty Potomku Rasputina ??? Czy chodzi ci tutaj o tę teraz tragedię w Bejrucie, dzięki tej gigantycznej bombie, którą kilka lat temu zostawili tam w porcie Rosjanie ??? A te twoje brednie o jakichś AIM-120 —- no to, wyjaśnij, O CO ci tutaj znowu biega ????

Riddler
czwartek, 6 sierpnia 2020, 10:44

Panie Hes, zapraszam do armii! Z Panem wygramy każdą wojnę, a jak się przeciwnik dowie, żeś Pan na pierwszej linii, to sam się podda. Pozdrawiam

Iwan
czwartek, 6 sierpnia 2020, 09:20

Bardzo możliwe że jak nikogo tym nie napadnięcie, to nikt wam tego nie zestrzeli, w przeciwnym wypadku, my np. będziemy mieli gdzieś waszą propagandę, będziemy to eliminować z nieba jak każdy inny zachodni propagandowy złom i skończycie jak każdy agresor, który Rosji podskakuje :)

Marek L.
piątek, 7 sierpnia 2020, 19:16

Oj ty, ”Iwaniuszka” —- coś wyjątkowo paskudny jest z ciebie rasista —- skoro ty tak plujesz na tych „Afroamerykanów” —- a nasz Pan Moderator to jeszcze przepuszcza ....... Fuj !!!!!!! A ta twoja, Iwan, twarz tego „białego Słowianina”, to jest niestety skażona bardzo silnie mongolskimi rysami ....... ;-)))

Davien
czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:56

Jak na razie to wy macie istny lep na pociski pow-ziemia czyli pancyra( przyciąga co tylko leci w jego strone)) macie samolot puzzle czyli Su-57( sam sie na nie przerabia) zestrzeliwujace sie nawzajem msliwce czy systemy uzbrojenia walace po swoich jak sfiksują:))

Marcin
środa, 5 sierpnia 2020, 22:43

Gdzie i kiedy zestrzelono Su-57? gdzie i kiedy zestrzelono J-20? tyle w temacie

Davien
sobota, 8 sierpnia 2020, 16:10

Su-57 spadł sam bo nie potrafiliście nawet zrobic porzadnie FBW A co do zestrzelonych Su-57 i J-20 to znowu masz urojenia bo Hes pisał:"które zostaną zestrzelone". A Trzeba sie było uczyc polskiego:)

taka prawda
środa, 5 sierpnia 2020, 20:49

jeden F-35 na Olgino i wojna wygrana

W3-pl
środa, 5 sierpnia 2020, 22:29

Zaraz wskoczy Fanklub, czekaj , tylko "spolszczy" nick, albo I bezczelnie ...Iwan, o " polaki"...

spoko
środa, 5 sierpnia 2020, 22:02

Tylko na tym forum wojna wygrana:)))) I to nie wiadomo bo pozytecznych tutaj duzo i bardzo aktywni jak stachanowcy

Grobelka
środa, 5 sierpnia 2020, 20:48

F-22 I F-35 spadają same, nie trzeba do nich strzelać

WD
czwartek, 6 sierpnia 2020, 12:47

Wypadkowość F-22 i F-35 jest znacznie mniejsza od komunistycznych myśliwców.

Palmel
czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:04

gdyby nie wygłupy pilotów popisujących głównie przed panienkami i żonami wypadkowość byłaby na poziomie "0 ", popytaj się pilotów z okresu kiedy Polska miała 500 samolotów w 1 linii a były takie lata

spoko
sobota, 8 sierpnia 2020, 16:16

Miala na samoloty a zabraklo na paszporty duzo tu sierot po sowieckim sojuzie i prlu:))) Znam kilku bylych zomowcow do dzis z rzewnoscia i z lezka w oku wspominaja czasy kiedy to oni byli \wadza\ z pala przy boku :)))

Stirlitz
czwartek, 6 sierpnia 2020, 10:25

w przeciwieństwie do Su-57 prawda? bo ten jest niezniszczalny i to, że 100% seryjnych Su-57 przywaliło w glebę to tylko taka zmyłka ;P

y
czwartek, 6 sierpnia 2020, 09:42

Jak na razie to same spadają SU-57. Ale one "не имеет аналогов в мире... :-) "

Palmel
czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:06

niespełnione marzenia a działają nad Syrią

Davien
czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:57

Stoja na lotniskach i udaja modelki jak co:0 Ai to nei Su-57 bo tych nei ma ani jednej sztuki ale niekompletne prototypy T-50:)

Sailor
czwartek, 6 sierpnia 2020, 09:10

Taaa. Odezwał się fachowiec z kraju gdzie w szkołach nie ma toalet tylko wychodki. Chyba zapomniałeś, że to w Rosji został pobity rekord wszech czasów gdy 100% seryjnie wyprodukowanych Su-57 zaliczyło glebę.

Davien
czwartek, 6 sierpnia 2020, 08:58

Taak, przez 23 lata rozbiło sie 6 F-22 a przez 14 lat 3 F-35. W porównaniu z tym rosyjskie samoloty to leća w dół jak ulegałki:)

Norm
czwartek, 6 sierpnia 2020, 08:18

Su 35 nawet nie spadnie bo nie wystartuje....

Niki
czwartek, 6 sierpnia 2020, 08:07

Prawda

Da
czwartek, 6 sierpnia 2020, 06:53

Ze śmiechu na widok ruskiego su 57

Marek L.
czwartek, 6 sierpnia 2020, 02:37

Su-57 TEŻ spadają same....... ;-)))

Marek L.
środa, 5 sierpnia 2020, 23:05

Su-57 TEŻ spadają same.... ;-))

:D
środa, 5 sierpnia 2020, 22:54

Jeśli chodzi o Su-57 to spadły wszystkie seryjne

Rekord świata
czwartek, 6 sierpnia 2020, 12:20

Wypadkowość 100%.

Tweets Defence24