Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Czwartek z Defence24.pl: USA wysyła spadochroniarzy do Bagdadu po ataku na ambasadę; Atak demonstrantów na amerykańska ambasadę

Fot. Wikimedia
Fot. Wikimedia

Czwartkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Petar Petrovic, Gazeta Polska Codziennie, „Spadochroniarze na pomoc ambasadzie”: Trwają protesty przed ambasadą Stanów Zjednoczonych w Bagdadzie. W celu uspokojenia sytuacji Waszyngton wysłał do stolicy Iraku dodatkowych kilkuset żołnierzy. „[...] W obawie przed dalszą eskalacją napięcia w trybie natychmiastowym na miejsce zostało wysłanych 750 żołnierzy z 82. Dywizji Powietrznodesantowej stacjonującej w Fort Bragg. Wcześniej informowano o przybyciu do Bagdadu kilkusetosobowego oddziału stacjonującego do tej pory w Kuwejcie. Zdecydowanie na atak na amerykańską placówkę zareagował prezydent Donald Trump, który zapowiedział, że Teheran <<zapłaci wysoką cenę za to, czego się dopuścił>>”


Piotr Jendroszczyk, Rzeczpospolita, „Porażka Ameryki”: Atak demonstrantów na amerykańską ambasadę w Bagdadzie bardzo komplikuje sytuację na Bliskim Wschodzie zdaniem ekspertów. „[...] Zostali wyparci przez siły rządowe za pomocą zmasowanego użycia gazów łzawiących. Działo się to po zbombardowaniu przez Amerykanów w niedzielę stanowisk szyickiego ugrupowania Kata'ib Hezbollah wspieranego przez Iran w zachodnim Iraku. Zginęło 25 bojowników organizacji uznawanej przez USA za strukturę terrorystyczną.”


Reklama

Komentarze (1)

  1. agnostyk

    Właśnie jak wszedłem dziś do kuchni, zauważyłem rozbity kubek. Teheran mi za to zapłaci.

Reklama