Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Czwartek z Defence24.pl: Nowy dowódca operacyjny będzie również zastępcą szefa Sztabu Generalnego; Czechy walczą z rosyjską propagandą; Samoloty VIP dla Polski już na linii produkcyjnej

Gulfstream G550, fot. Gulfstream Aerospace
Gulfstream G550, fot. Gulfstream Aerospace

Czwartkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Marek Kozubal, Rzeczpospolita, "Oto nowy dowódca": Nowym dowódcą operacyjnym ma zostać dotychczasowy zastępca gen. broni Marka Tomaszyckiego - gen. bryg. Sławomir Wojciechowski - który również będzie awansowany na stopień generała dywizji. W nowej koncepcji dowodzenia, którą Ministerstwo Obrony Narodowej ma wdrożyć w nadchodzącym roku, dowódca operacyjny będzie także zastępcą szefa Sztabu Generalnego.


Joanna Kowalkowska, Gazeta Polska Codziennie, "Czesi walczą z kremlowskimi szpiegami": Czechy walczą z rosyjską propagandą. "Czeski rząd postanowił utworzyć specjalne jednostki do walki z propagowaniem nieprawdziwych informacji w internecie. Choć władze w Pradze nie dysponują twardymi dowodami, są przekonane, że Moskwa stoi za ponad 40 czeskimi portalami internetowymi, które przedstawiają różne teorie spiskowe, nieprawdziwe raporty oraz szerzą radykalne poglądy. W ich opinii takie manipulacje mają na celu podburzanie opinii publicznej oraz osłabienie pozycji państwa na arenie międzynarodowej. 1 stycznia przyszłego roku pracę rozpocznie Centrum przeciwko Terroryzmowi i Zagrożeniom Hybrydowym".


Krzysztof Losz, Nasz Dziennik, "Rząd po skrzydłami": Polska otrzyma dwa samoloty Gulfstream G550 w najnowszej wersji. Redakcja "Naszego Dziennika" prezentuje linię produkcyjną, na której odbywa się montaż kadłubów samolotów przeznaczonych do transportu polskich VIP-ów. "Ten samolot ma bardzo dobre wyposażenie pilotażowo-nawigacyjne. W maszynach produkowanych dla Polski będzie ono w najnowszej wersji dostępnej w chwili dostawy. Ale mając na uwadze zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa, zamówiliśmy też dwa dodatkowe systemy: EVS (Enhanced Vision System) i HUD (Head-Up Display)".

Reklama

Komentarze (1)

  1. Marcus

    Nareszcie coś się ruszyło w sprawie tych samolotów dla vip. Aż wstyd było .

Reklama