Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Czwartek z Defence24.pl: Młodzi Polacy chcą do wojska; PGZ dostarczy BMS oraz bezzałogowce Siłom Zbrojnym RP; Niemiecki minister spraw wewnętrznych obawia się kolejnych ataków

Rosomak w wersji afgańskiej fot. D.Sadza/D24
Rosomak w wersji afgańskiej fot. D.Sadza/D24

Czwartkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Marek Kozubal, Rzeczpospolita, "Wojsko przyciąga młodzież": Polska młodzież coraz bardziej docenia służbę wojskową. Od zawieszenia powszechnego poboru minęło 7 lat, podczas których wzrosło zainteresowanie służbą w korpusie szeregowych zawodowych. Młodzi ludzie coraz chętniej podejmują służbę w armii, nie tylko z powodu stabilnego zatrudnienia, ale z również z chęci rozwoju osobistego.


Maciej Miłosz, Dziennik Gazeta Prawna, "Ministerstwo Obrony przed sprzętem od prywatnych firm": Inspektorat Uzbrojenia unieważnił przetarg dotyczący zamówienia systemu zarządzania polem walki (BMS) oraz statków bezzałogowych. Oba postępowania na dostarczenie sprzętu dla polskiej armii, ma przejąć Polska Grupa Zbrojeniowa.


PAP, Nasz Dziennik, "Maiziere spodziewa się ataków": Szef niemieckiego urzędu do spraw wewnętrznych ocenił, że należy spodziewać się więcej aktów terrorystycznych. "Sytuacja w Niemczech jest poważna i należy spodziewać się kolejnych ataków terrorystycznych, szczególnie ze strony samotnych wilków, tak jak to miało miejsce w poniedziałek wieczorem w Bawarii [...]"

Reklama

Komentarze (1)

  1. Karos

    Rosomak na zdjęciu full wypas to cena 5,5mln USD!!! Z czego 90% to importowane komponenty. Aby go eksploatować trzeba będzie dalej importować części zamienne i to już w 100% pieniądze wywiane z kraju. Sukces jak diabli. Leopardy 2A5 kupiliśmy po 1,3mln USD dla porównania.

Reklama