Brazylia kupuje od Szwecji rakiety przeciwlotnicze RBS 70

2 stycznia 2014, 13:15
rbs 70
Brazylia zamawia w koncernie SAAB rakiety przeciwlotnicze krótkiego zasięgu RBS 70– fot. www.defencetalk.com
Reklama

Dowództwo brazylijskich wojsk lądowych poinformowało o kontrakcie zawartym z koncernem SAAB Dynamics na dostawę przenośnych zestawów rakiet przeciwlotniczych krótkiego zasięgu RBS 70.

Kontrakt warty 28 milionów brazylijskich realów (12 milionów dolarów) przewiduje dostarczenie 16 wyrzutni RBS 70. Umowa obejmuje również dostawę nieujawnionej liczby rakiet Mk II, sześciu symulatorów, wyposażenia do strzelania nocnego, zestawów serwisowych, części zamiennych oraz trening operatorów.

Sam system składa się z rozstawianej na trójnogu podstawy z systemem obserwacji optycznej oraz rakiety w kontenerze, która po zamontowani jest od razu gotowa do strzału. Rakieta może zwalczać cele na odległość do 8000 m i do pułapu 5000 m.

Zamówiony sprzęt ma być dostarczony w dwóch partiach. Pierwsza zostanie przekazana w cztery miesiące po podpisaniu kontraktu, a druga w ciągu dwunastu miesięcy.

Specjaliści przewidują, że nowe systemy będą wykorzystane m.in. do ochrony wydarzeń związanych z mistrzostwami świata w piłce nożnej w 2014 r. i letnią olimpiada w Rio de Janeiro w 2016 r.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24