Siły zbrojne

Awaryjne lądowanie rosyjskiego Iljuszyna

Fot. Fedor Leukhin / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Fot. Fedor Leukhin / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)

W Jakucji doszło do awaryjnego lądowania samolotu Ił-18 należącego do Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej. Wojskowi lecący samolotem zostali przewiezieniu do szpitali.

Silny wiatr lub usterka w instalacji paliwowej mogły być przyczyną awaryjnego lądowania w Jakucji samolotu Ił-18 należącego do Ministerstwa Obrony Rosji - podały w poniedziałek rosyjskie agencje, powołując się na źródła i władze lokalne.

Resort obrony zdementował doniesienia o zabitych. Stan czterech rannych określany jest jako bardzo ciężki, a 34 - jako ciężki. Na pokładzie byli tylko wojskowi.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej poinformował, że wszczęto postępowanie wyjaśniające, a na miejscu zdarzenia pracują śledczy wojskowi.

Resort obrony podał, że samolot, który leciał z Kraju Krasnodarskiego lądował awaryjnie w poniedziałek rano w rejonie miejscowości Tiksi w Jakucji. Po pierwszych doniesieniach agencji informacyjnych o tym, że doszło do katastrofy, w której zginęło 30 osób, ministerstwo zdementowało te doniesienia.

Na pokładzie samolotu znajdowało się około 40 osób - 32 pasażerów i co najmniej siedmiu członków załogi.

PAP - mini

Komentarze