Polityka obronna

Atak terrorystyczny w Rosji. "Wybuch na posterunku policji"

Fot. Wikimedia
Fot. Wikimedia

Do zamachu doszło w poniedziałek w miejscowości Nowosielskoje w Kraju Stawropolskim na południu Rosji. Atak przeprowadziło czterech terrorystów. Według wstępnych doniesień w zamachu zginęli tylko napastnicy. 

Trzech terrorystów wysadziło się w powietrze w pobliżu posterunku policji, czwarty został zabity - podała agencja RIA Nowosti, która powołuje się na źródła w strukturach siłowych. Media podały informację o co najmniej pięciu eksplozjach.

Do zamachu doszło po godzinie 10:00 czasu moskiewskiego, czyli po 9:00 czasu polskiego.

- W sąsiedztwie z terenem posterunku rejonowego zaczęła się walka, terroryści samobójcy starali się przedostać na teren posterunku, ale im się to nie udało - podają źródła w strukturach siłowych, cytowane przez agencję Interfax i inne media. Wiadomo również, że trzech zamachowców przeprowadziło samobójcze eksplozje w odległości pięciu-sześciu metrów od budynku posterunku. 

Nowosielskoje znajduje się około 120 km na wschód od Stawropola.

PAP - mini

Komentarze (6)

 1. Borg

  Jak nikt nie zginął poza sprawcami a ponadto niedaleko milicji to nie był to atak terrorystyczny tylko może nieudany atak na posterunek ?? Mam już dosyć słów demokracja iterroryzm bo dla mnie to samo a ponadto nadmiernie używane wypacza ich prawdziwe pojęcie.

 2. endras1

  Nie dajcie się wrobić.To FSB zlikwidowała niewygodnych i upiekła dwie pieczenie na jednym ogniu(chodzi o tzw. terrorystów).

  1. zLoad

   No bo myslac logicznie, terrorysci nie potrafili sie zamaskowac i dostac do posterunku milicji? Chociaz caly artykul wyglada jak fikcja. I nikogo nie zabili?

 3. Nadzorca

  Rosyjska część ISIS wraca do domu.

 4. PiotrEl

  Takie zamachy, to mogą zawsze przeprowadzać najlepiej na pustkowiu. Podjechać sprawdzić czy nie ma postronnych osób i/ lub zwierząt a potem buuuummmm!

 5. dzsg

  Czyli wiadomo, że zamachy inspirowane były przez FSB.

 6. tak tylko...

  Zginęli może i Rosjanie, jacyś niewinni ludzie. Niewinni, czy aby na pewno? Właśnie się zastanawiam jak bardzo musi być zdegenerowany naród i jego państwo, skoro wice przewodniczący jego parlamentu ogłasza publicznie, iż to bardzo dobrze, że w Europie giną i zdychają w zamachach terrorystycznych niewinni ludzie. Powiedział to na oczach milionów widzów. Jeśli takie słowa wypowiada jeden z najwyższych przedstawicieli Federacji Rosyjskiej, to kraj ten należy uznać za barbarzyński i niebezpieczny. Kreml będzie zapewne tłumaczył, że to była jego prywatna opinia. Czy w świetle wypowiedzi rosyjskiego prominenta mamy okazać współczucie Rosjanom?