Reklama

Siły zbrojne

Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej: Ostatnie zajęcia online i wakacje

Fot. Biuro ds. Programu "Zostań Żołnierzem RP"
Fot. Biuro ds. Programu "Zostań Żołnierzem RP"

Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej” posumowało cykl kilkunastu spotkań on-line. Zajęcia w każdy wtorek i czwartek gromadziły w najlepszym czasie ponad tysiąc osób. Średnio każdy z odcinków obejrzało blisko 35 tysięcy osób.

Cykl zajęć wynikający z przejścia na nauczanie zdalne spowodowane pandemią był wspólnym projektem Biura Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” i Centrum Naukowo-Biznesowego „Feniks” prowadzącym klasy wojskowe w kilku miastach Polski zaznacza ppłk Waldemar Krzyżanowski.

Oficer zaznacza, że webinaria ruszyły od 21 kwietnia i odbywały się dwa razy w tygodniu na profilu Facebook Biura. Prowadzili je żołnierze Wojska Polskiego, członkowie organizacji proobronnych, nauczyciele ze szkół uczestniczących w projekcie Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe oraz sami uczniowie.

Każde zajęcia poruszały inny zakres tematyczny objęty programem nauczania przedmiotu edukacja wojskowa. Uczniowie za pomocą komputerów lub telefonów mogli się przenieść na przykład na strzelnicę Ligi Obrony Kraju w Płocku, gdzie zapoznali się m.in. z budową, przeznaczeniem i właściwościami bojowymi broni, indywidualnymi środkami ochrony przed skażeniami czy działaniami żołnierza na polu walki

ppłk Waldemar Krzyżanowski, Biuro ds. Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

Uczestnicy webinariów w trakcie lekcji przeprowadzonych w Zespole Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej mogli poznać m.in. elementy walki wręcz czy zdobyć wiedzę o wojskowych racjach żywnościowych. Prosto z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni z okazji 75. rocznicy zakończenia wojny otrzymali informacje o obecności polskich żołnierzy na frontach II wojny światowej.

Lekcje on-line dawały niekiedy dużo większe możliwości niż te tradycyjne, nie każdy bowiem miałby okazję z bliska zobaczyć czołgi Leopard będące na wyposażeniu 1. Warszawskiej Brygady Pancernej czy śmigłowce z 52. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu. Szkolenia online odbyły się także z udziałem Wojskowej Akademii Technicznej.

Pułkownik Krzyżanowski podkreśla, że webinaria spotkały się z bardzo dobrą oceną uczniów, którzy w komentarzach nie ukrywali, że właśnie tak wyobrażają sobie przekazywanie treści edukacyjnych zachęcających do służby w siłach zbrojnych.

Podsumowaniem cyklu zajęć była wizyta w WKU Olsztyn poświęcona rekrutacji do sił zbrojnych RP.

To nie jest koniec. Frekwencja jaką mieliśmy przyjemność gościć na zajęciach udowadnia nam, że to jest właściwy sposób na skuteczną komunikację w dzisiejszych czasach. To cenne doświadczenie, które zamierzam wykorzystać przy planowaniu kolejnych działań Biura Programu Zostań Żołnierzem

gen. bryg. Artur Dębczak, dyrektor Biura ds. Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”
Reklama

WIDEO: Trump na podbój Panamy, Grenlandii i Kanady I ORP Ślązak Gawronem | Defence24Week #105

Komentarze (1)

  1. Gen brygady ,dyrektor biura ds. Haha cyrk...idźcie idźcie służyć rządowi,oby program wziął jak najwięcej chętnych i pożytecznych. Dobra kasa ,etat,socjal...emerytura,renta...idźcie . Ja zostaję nie będę zabierać mocnego rządowego etatu

Reklama