Reklama

Siły zbrojne

Wirtualne szkolenia dla klas mundurowych

Fot. Biuro ds. Programu "Zostań Żołnierzem RP"
Fot. Biuro ds. Programu "Zostań Żołnierzem RP"

Bez wychodzenia z domu, w ramach #ZostańWDomu, realizowane są interesujące szkolenia dla klas mundurowych. Obecne Webinaria prowadzone pod auspicjami Biura ds. Programu Zostań Żołnierzem RP cieszą się tym samym dużą popularnością. Wskazujemy, jakie atrakcje czekają na uczniów już niebawem.

Jak informuje Defence24.pl ppłk Waldemar Krzyżanowski, już 14 maja uczniowie i inne zainteresowane osoby będą mogły odwiedzić poligon 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej. A wszystko to bez wychodzenia z domu.

Na poligonie w Wesołej odbędzie się kolejne webinarium skierowane do wszystkich zainteresowanych, a szczególnie dla klas mundurowych realizujących program w ramach przedmiotu edukacja wojskowa. Od kilku tygodni taką właśnie formę nauki śledzą tysiące fanów z całej Polski

ppłk Waldemar Krzyżanowski
Biuro ds. Programu Zostań Żołnierzem

Pierwsze webinaria organizowane przez biuro wystartowały 21 kwietnia. Zajęcia z pancerniakami z Wesołej będą tym samym już siódmą odsłoną tych zajęć. Szkolenia on-line prowadzone są dwa razy w tygodniu – w każdy wtorek i czwartek o godzinie 15:30.

Pomysłodawcą projektu jest Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” i to na jego profilu Facebook`owym można uczestniczyć w zdalnych zajęciach edukacji wojskowej. Warto pamiętać, że szkolenia prowadzą nauczyciele, a nierzadko również uczniowie, szkół objętych projektem Ministerstwa Obrony Narodowej „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”. Program realizowany jest od 2017 roku, opieką resortu obrony narodowej objętych jest aż 124 szkół z całej Polski. 

Popularność szkoleń on-line

Jak zdradza nam ppłk Krzyżonowski, webinaria cieszą się ogromną popularnością dzięki realizacji w formie transmisji na żywo.

image
Grafika Biuro ds. Programu "Zostań Żołnierzem RP"

 

Uczniowie żywiołowo komentują, zgłaszają pytania i propozycje kolejnych tematów. Dotychczas zrealizowano lekcje praktyczne, poświęcone m.in. budowie i zasadom działania karabinka AK-47, wojskowym racjom żywnościowym, wyposażeniu indywidualnemu żołnierza, sprzętowi i środkom ochrony przed skażeniami, podstawom sportów walki. Lekcje odbywają się zawsze w ciekawej scenerii, np. na strzelnicy czy na macie taekwondo. Z okazji 75 rocznicy zakończenia II wojny światowej uczestnicy webinarium gościli poprzez swoje monitory w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, gdzie wysłuchali unikatowych informacji o polskich żołnierzach na frontach II wojny światowej

ppłk Waldemar Krzyżanowski
Biuro ds. Programu Zostań Żołnierzem

Warto podkreślić, że w webinarium mogą jednak uczestniczyć nie tylko uczniowie klas o profilu wojskowym. Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” zaprasza do udziału wszystkich zainteresowanych tematyką wojskowości.

Aby skorzystać z tej propozycji Wystarczy polubić profil Biura w serwisie Facebook.

Reklama

Komentarze (2)

  1. watowiec

    Piękna inicjatywa ale np dla Wojskowej Akademii Technicznej bardziej potrzebni są licealiści z wiedzą z matematyki, fizyki, chemii i języka angielskiego niż znawców musztry, Tego tam nauczą. Szkoda, że klasy mundurowe kosztem tych przedmiotów zamykają uczniom drogę do uczelni politechnicznych w tym WAT.

    1. A czy każdy po klasie mundurowej musi być oficerem? Osobiście uważam te klasy za bezsens. Znam małolata z cukrzycą, który chodzi do takiej klasy i planuje karierę w mundurze. Jaki problem iść po prostu w kamasze po maturze (lub bez). A podstawy przysposobienia obronnego/wojskowego (jak zwał, tak zwał) powinien mieć każdy, nie tylko uczeń klasy mundurowej.

  2. Ziomek

    Fajnie, że "lekcje odbywają się zawsze w ciekawej scenerii". Szacun. "Już 14 maja uczniowie i inne zainteresowane osoby będą mogły odwiedzić poligon 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej. A wszystko to bez wychodzenia z domu.". Wow! Pomysłodawcą projektu jest Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. (Oklaski).

Reklama