Zamach w Kairze. Zginęło 16 osób

4 grudnia 2015, 10:04
Ilustracja: Google Maps
Do wybuchu doszło w budynku mieszczącym restaurację i klub nocy w Kairze. Na zdjęciu autobus zniszczony podczas ataku w południowym Izraelu w 2011 roku. Fot. Israel Defense Forces/flickr.
Reklama
Defence24
Defence24

DOTYCZY:


W stolicy Egiptu doszło do zamachu, którego ofiarą padło co najmniej 16 osób. Celem ataku była restauracja w centrum Kairu.

W centrum Kairu, w dzielnicy Aguza, doszło do zamachu. W wyniku eksplozji ładunku zapalającego, wrzuconego do budynku mieszczącego restaurację i klub nocny, śmierć poniosło co najmniej 16 osób, dwie są ranne. Ofiary udusiły się dymem lub spłonęły w pozbawionym drogi ewakuacyjnej pomieszczeniu piwnicznym, w którym mieściła się restauracja.

kair zamach mapa
Ilustracja: Google Maps

Świadkowie mówią o trzech zamaskowanych mężczyznach, którzy wrzucili ładunek do budynku, po czym uciekli. Obecnie nie jest jeszcze jasne, czy byli to terroryści, czy też zamach miał podłoże kryminalne. Pojawiają się także informacje, w których mowa, że za aktem terroru stał zwolniony pracownik restauracji.

Ataki terrorystyczne stanowią między innymi uderzenie w gospodarkę Kairu, w dużej mierze opartą na turystyce. Kilka dni temu poinformowano o opracowaniu planów przywrócenia lotów z Wielkiej Brytanii do Egiptu.

Czytaj więcej: Państwo Islamskie aktywne w Egipcie. "Atak w podstawy gospodarki" [KOMENTARZ]

 

 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24