Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Wtorek z Defence24.pl: Zamach w petersburskim metrze; Koniec odwilży Białorusi z Zachodem; Niemcy: plan ustawy o islamie

Fot. Florstein (WikiPhotoSpace) / Wikimedia Commons / CC 4.0.
Fot. Florstein (WikiPhotoSpace) / Wikimedia Commons / CC 4.0.

Wtorkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Olga Alehno, Gazeta Polska Codziennie, „Petersburg: Zamach w metrze”: Za zamachem stoi islamska organizacja terrorystyczna z Kaukazu?  „Wczoraj po południu w Petersburgu między dwiema stacjami metra doszło do eksplozji. Według wstępnych danych co najmniej 10 osób zginęło, a 50 zostało rannych. Prokuratura Generalna RF uznała to za zamach.”


Michał Potocki, Dziennik Gazeta Prawna, "Białoruś kończy spory z Moskwą": Wizyta w Moskwie świadczy o przygotowaniach do zakończenia odwilży z Zachodem. Świadczy o tym również rezygnacja z wizyty w USA. Rozmowy dotyczyły m.in. kwestii rosyjskiej bazy wojskowej, którą Moskwa chce utworzyć na terenie Białorusi. 


Bartosz T. Wieliński, Gazeta Wyborcza, "Niemieckie wybory pod meczetem": Niemieccy chadecy przedstawili budzący kontrowersje pomysł rejestracji meczetów, podatek dla wiernych i zakaz wygłaszania kazań po arabsku. "Ustawa [...] miałaby utrudnić wykorzystywanie nimieckich muzułmanów przez obce wywiady i terrorystów".

Reklama

Komentarze

    Reklama