Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Wtorek z Defence24.pl: Policja i CBŚP badają sprawy fałszywych zawiadomień o bombach w czasie egzaminów maturalnych; Fałszywe alarmy bombowe w szkołach

Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

Wtorkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Małgorzata Zubik, Justyna Suchecka, Gazeta Wyborcza, „Bombowy początek matur”: Sprawami fałszywych alarmów bombowych w szkołach zajęła się Komenda Główna Policji oraz Centralne Biuro Śledcze Policji. „<<Zdesperowany uczeń zbudował zasobnik z gazem bojowym fosgen O godzinie 11 nastąpi detonacja Bomba jest ukryta w sali, w której zdajacy pisza egzamin. Ratujcie się będą ofiary>> - maile takiej treści [pisownia oryginalna] pojawiały się w skrzynkach pocztowych szkól w nocy z niedzieli na poniedziałek i już w dniu egzaminu. W sumie dostały je 122 szkoły z całej Polski - m.in. w Krakowie, Warszawie, Nowym Sączu. Dyrektorzy musieli zawiadomić policję. Służby przeprowadziły kontrole pirotechniczne. Bomb nie było.”


Joanna Ćwiek, Rzeczpospolita, „Alarmy bombowe opóźniły matury”: Policja przekazała dyrektorom szkół instrukcje dotyczące postępowania w razie otrzymania e-maila informującego o ew. podłożeniu bomby w czasie egzaminu maturalnego. „Cytowany przez portal eGarwolin.pl asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie (w powiecie były dwa takie alarmy), mówi, że w jednym z nich była informacja o tym, że <<zdesperowany uczeń skonstruował zasobnik z gazem bojowym i nastąpiła jego detonacja>>. W drugim informacja o tym, że autorem e-maiła jest <<islamski terrorysta, który miał przygotować zasobnik z gazem bojowym i doprowadzić do jego detonacji>>.”


Reklama

Komentarze

    Reklama