Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Wtorek z Defence24.pl: MON łamie unijne prawo?; Ukraina obawia się wojny z Rosją

fot. FIIA.
fot. FIIA.

Wtorkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Maciej Miłosz, Sławomir Wikariak, Dziennik Gazeta Prawna, „MON preferuje zakupy robione z wolnej ręki”: Stosowane bardzo często przez Ministerstwo Obrony Narodowej zakupy z wolnej ręki, wpływają negatywnie na konkurencję. Takie działania są zabronione w prawie Unii Europejskiej. „Tylko co dziesiąty złoty na obronność był wydany w 2016 r. w procedurach przetargowych.”


Rusłan Soszyn, Rzeczpospolita, „Ukraiński lęk przed dużą wojną z Rosją”: Dowódca ukraińskiej armii oświadczył, że Rosja rozmieściła dodatkowe 3 dywizje zmechanizowane na granicy, a rodzaj rozlokowanego sprzętu świadczy o charakterze działań ofensywnych. Wojskowy przewiduje, że rosyjskie siły przygotowują się do przeprowadzenia szybkiego ataku. „W Kijowie alarmują, że Moskwa gromadzi nowe siły przy ukraińskiej granicy i przygotowuje się do ofensywy.”

Reklama

Komentarze (1)

  1. dim

    A impreza Zapad może posłużyć osłonie agresji na Ukrainę. Dawniej Rosja mogła liczyć na samoistny rychły upadek ciężko zranionej ekonomicznie Ukrainy. Dziś już nie. Więc kiedy ma atakować ? Teraz albo już w ogóle.

Reklama