Reklama

Wojna na Ukrainie

Szef BBN na rozmowach w Niemczech o pomocy dla Ukrainy i produkcji amunicji

Czołg Leopard 2A5 z 1.Brygady Pancernej w Warszawie.
Czołg Leopard 2A5 z 1.Brygady Pancernej w Warszawie.
Autor. Jarosław Ciślak/Defence24.pl

Wsparcie Ukrainy, serwis czołgów Leopard 2, produkcja amunicji i polityka sojusznicza przed szczytem NATO będą w poniedziałek tematami rozmów szefa BBN Jacka Siewiery w Berlinie – poinformował rzecznik Biura Marcin Skowron.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Siewiera złoży wizytę 27-28 marca na zaproszenie doradcy kanclerza ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Jensa Plötnera.

"Celem wizyty będzie omówienie kwestii dwustronnych, wsparcia dla Ukrainy oraz polityki sojuszniczej przed lipcowym szczytem NATO w Wilnie" – zapowiedział Skowron.

Reklama

Czytaj też

Jak dodał, poruszone zostaną m.in. tematy produkcji amunicji przez państwa NATO oraz realizacji uzgodnień dotyczących serwisowania czołgów Leopard 2 należących do Polski i przekazanych Ukrainie.

Czytaj też

Oprócz spotkań w urzędzie kanclerskim, w planie wizyty szefa BBN są rozmowy na poziomie kierownictwa ministerstw obrony i spraw zagranicznych RFN, Bundestagu oraz środowisk eksperckich.

Czytaj też

Rzecznik przypomniał, że w ramach kontaktów bilateralnych szef BBN w lutym przyjął w BBN ministra obrony Niemiec Borisa Pistoriusa.

Czytaj też

Polska, która jest użytkownikiem wyprodukowanych w Niemczech czołgów Leopard 2, jest państwem wiodącym wśród krajów wspierających Ukrainę wozami w wersji 2A4; Niemcy przewodzą grupie przekazującej Leopardy 2A6.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama