Reklama

Wojna na Ukrainie

Potężny atak ukraińskich dronów

Ukraiński dron kamikaze „Osa”
Autor. M.Dura

Rosyjski resort obrony powiadomił, że w nocy z poniedziałku na wtorek i we wtorek nad ranem zestrzelono 41 ukraińskich dronów; do zniszczenia bezzałogowców miało dojść nad Morzem Azowskim i okupowanym przez Rosję Krymem - poinformował portal Ukrainska Prawda

Reklama

Jeśli doniesienia ministerstwa w Moskwie byłyby prawdziwe, oznaczałoby to jeden z największych ukraińskich ataków przy pomocy dronów od lutego 2022 roku, czyli początku inwazji Kremla na sąsiedni kraj. Władze w Kijowie jednak podkreślają, że raporty rosyjskiego resortu często zawierają wiele danych niezgodnych ze stanem faktycznym.

Reklama

We wtorek w godzinach porannych siły powietrzne wojsk Ukrainy powiadomiły, że w nocy z poniedziałku na wtorek zniszczyły 10 spośród 17 dronów kamikadze wroga typu Shahed-131/136. W komunikacie znalazła się również informacja, że przeciwnik dokonał sześciu ataków z wykorzystaniem systemów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych S-300, przystosowanych do przeprowadzania uderzeń na cele naziemne.

Czytaj też

W poniedziałek ukraiński ekspert ds. wojskowości Ołeksandr Kowałenko zaalarmował, że rosyjskie wojska zaczęły wykorzystywać bezzałogowce typu Shahed-131/136 do przenoszenia ładunków termobarycznych, .

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama