Reklama

Wojna na Ukrainie

450. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Siły Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy
Siły Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy
Autor. Сили територіальної оборони ЗСУ/Facebook

450 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 19 maja 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod w lesie na południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Iwaniwskim i Biłą Horą . Toczą się walki pod Biłohoriwką . Nie jest jeszcze w pełni ustalony los wsi Sakko i Wancetti , ale pewne jest, że została ona przedwczoraj oskrzydlona przez Ukraińców. Toczą się boje pod Kliszczyjiwką , co może wskazywać na to, że pobliskie wzniesienia, na którym okopali się Rosjanie, zostało zdobyte przez oddziały ukraińskie. W Bachmucie Rosjanie dochodzą do linii ul. Juwiłejnej. Przy zachodnim wyjeździe z Bachmutu front oparł się o ul. Rumiancewa. Ukraińcy nadal skutecznie bronią się przy ul. Czajkowskiego, ustanowili też pozycje przy ul. Buławina w oczekiwaniu na atak Rosjan od strony ul. Juwiłejnej. SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Nowokałynowym , Awdijiwką , Siewiernym , Pierwomajskim , Newelskim , w Marince i pod Nowomychajliwką . SZ FR ostrzelały 19 miejscowości. Ukraińcy przeprowadzili ostrzał rakietowy lotniska pod okupowanym Mariupolem . Celem mogły być rosyjskie śmigłowce, które wylądowały tam kilka godzin wcześniej.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały co najmniej 7 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały co najmniej 5 miejscowości, w tym Chersoń .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 5 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz 7 w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

Nad ranem 19 maja ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła trzy rakiety manewrujące „Kalibr" i 16 dronów kamikadze Shahed 131/136. Pozostałe rakiety, drony lub ich odłamki poraziły jednak obiekty w różnych miejscowościach, m.in. w Krzywym Rogu .

Pod miastem Tetkino w rosyjskim obwodzie kurskim dron uderzył w kamerę obserwującą granicę rosyjsko-ukraińską.

Reklama

Komentarze (2)

  1. lekko zaawansowany

    Niedocenianie FR i Wagnerowców itp. to gruby BŁĄD. Białoruś to sprawa Białorusinów. Wojna nikomu nie służy, karmi ambicje despotów.

  2. Rusmongol

    450 dzień 3 dniowej operacji specjalnej 4 rzeszy rosyjskiej.

Reklama