Reklama

Siły zbrojne

Webinaria WOT dla pedagogów

Fot. 13. ŚBOT
Fot. 13. ŚBOT

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej informuje o pionierskim programie e-szkoleń prowadzonych przez 13. Śląska Brygadę OT. Na czym polega ten projekt i dla kogo został przygotowany?

Pionierski program e-szkoleń dla personelu placówek oświatowych wdrożyła 13. Śląska Brygada OT. Webinaria poświęcone zasadom zachowania bezpieczeństwa epidemiologicznego cieszą się dużą popularnością. Do tej pory uczestniczyło w nich już ponad tysiąc pedagogów. Szkolenia zrealizowano we współpracy z kuratorium oświaty.

Egzaminy w czasie pandemii – to hasło przewodnie webinariów prowadzonych przez szer. Anetę Trzcińską. Pomysłodawczyni tych zajęć jest magistrem pielęgniarstwa. Podczas wirtualnych spotkań nauczyciele dowiedzieli się nie tylko jak bezpiecznie prowadzić egzaminy, ale czym jest COVID-19, jakie są objawy zakażenia oraz jakie działania należy podjąć, gdy wystąpią w szkole, przedszkolu czy żłobku. Każde z prowadzonych szkoleń trwało około dwóch godzin.

13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej jest jedyną jednostką wojskową, która prowadzi tego typu szkolenia dla pedagogów, a jej dowódca przyznaje, że zainteresowanie szkoleniem przerosło najśmielsze oczekiwania.

Nie spodziewaliśmy się, że tak wiele osób będzie chciało wziąć udział w webinarium. To pokazuje, że mamy coś wspólnego z pedagogami. Dyscyplina wśród nauczycieli jest bowiem tak wysoka jak w wojsku. Widać ich determinacje i olbrzymią chęć skorzystania z każdej okazji poszerzanie swojej wiedzy także w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego

Płk Tomasz Białas, Dowódca 13. ŚBOT

Webinaria dla nauczycieli to autorski projekt szer. Anety Trzcińskiej, żołnierza 13 Śląskiej Brygady OT, a prywatnie pielęgniarki i wykładowcy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jak informuje Dowództwo WOT pomysł narodził się po pierwszych szkoleniach stacjonarnych, jakie przeprowadziła szer. Trzcińska. 

Szkolenie online ogranicza kontakt, pozwala zachować dystans i wykorzystać możliwość zdalnego nauczania podczas pracy nauczycieli w domach

Szer. Aneta Trzcińska, 13. ŚBOT

Monika Krasińska-Ligejka, rzecznik prasowy brygady zaznacza natomiast, że nauczyciele podczas webinariów przyznawali, iż tego typu szkolenia są bardzo potrzebne. Dopytywali o rodzaje masek, sytuacje wyjątkowe takie jak: omdlenia, wystąpienie objawów COVID-19, alarmy bombowe, skuteczność mycia i dezynfekcji rąk oraz o zasady utrzymywania dystansu przy przekazywaniu formularzy egzaminacyjnych oraz o to jak chronić zdających jednocześnie chroniąc siebie i najbliższych.

WIDEO: Czekając na Trumpa - Wielkie odliczanie

Reklama

Komentarze (2)

  1. Muraż-RP - idę golnąc bo ściana krzywa. ;)

    Nie kumam? Czy nam jest potrzebny piąty rodzaj sił zbrojnych czy następna organizacja pożytku publicznego w stylu: PCK, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Caritas ect.. Może to zostawmy szkołom i uczelniom oraz samorządom - wójtom, burmistrzom, sołtysom - mają ludzi od zarządzania kryzysowego i referaty od oświaty, mają dyrektorów szkół. A może to nie działa i nie ma już nawet państwa teoretycznego/papierowego - po prostu jest kosmiczna czarna dziura od Odry po Bug, od Bałtyku po Tatry.

    1. bobo

      Wójtów, sołtysów czy nawet dyrektorów państwowych szkół trudno kontrolować. Trzeba więc stworzyć coś bardziej sterowalnego aby ich zastąpić gdy nadejdzie pora. Takie budowanie totalitaryzmu ale jednak uważam, że w naszych warunkach to będzie cyrk.

  2. Przytomny

    To umacnia mnie w przekonaniu, że wot to takie harcerstwo dla dorosłych.

Reklama