Webinaria WOT dla pedagogów

12 czerwca 2020, 12:26
whatsapp_image_2020_06_05_at_08_21_17
Fot. 13. ŚBOT

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej informuje o pionierskim programie e-szkoleń prowadzonych przez 13. Śląska Brygadę OT. Na czym polega ten projekt i dla kogo został przygotowany?

Zobacz także
Reklama

Pionierski program e-szkoleń dla personelu placówek oświatowych wdrożyła 13. Śląska Brygada OT. Webinaria poświęcone zasadom zachowania bezpieczeństwa epidemiologicznego cieszą się dużą popularnością. Do tej pory uczestniczyło w nich już ponad tysiąc pedagogów. Szkolenia zrealizowano we współpracy z kuratorium oświaty.

Egzaminy w czasie pandemii – to hasło przewodnie webinariów prowadzonych przez szer. Anetę Trzcińską. Pomysłodawczyni tych zajęć jest magistrem pielęgniarstwa. Podczas wirtualnych spotkań nauczyciele dowiedzieli się nie tylko jak bezpiecznie prowadzić egzaminy, ale czym jest COVID-19, jakie są objawy zakażenia oraz jakie działania należy podjąć, gdy wystąpią w szkole, przedszkolu czy żłobku. Każde z prowadzonych szkoleń trwało około dwóch godzin.

13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej jest jedyną jednostką wojskową, która prowadzi tego typu szkolenia dla pedagogów, a jej dowódca przyznaje, że zainteresowanie szkoleniem przerosło najśmielsze oczekiwania.

Nie spodziewaliśmy się, że tak wiele osób będzie chciało wziąć udział w webinarium. To pokazuje, że mamy coś wspólnego z pedagogami. Dyscyplina wśród nauczycieli jest bowiem tak wysoka jak w wojsku. Widać ich determinacje i olbrzymią chęć skorzystania z każdej okazji poszerzanie swojej wiedzy także w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego

Płk Tomasz Białas, Dowódca 13. ŚBOT

Webinaria dla nauczycieli to autorski projekt szer. Anety Trzcińskiej, żołnierza 13 Śląskiej Brygady OT, a prywatnie pielęgniarki i wykładowcy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jak informuje Dowództwo WOT pomysł narodził się po pierwszych szkoleniach stacjonarnych, jakie przeprowadziła szer. Trzcińska. 

Szkolenie online ogranicza kontakt, pozwala zachować dystans i wykorzystać możliwość zdalnego nauczania podczas pracy nauczycieli w domach

Szer. Aneta Trzcińska, 13. ŚBOT

Monika Krasińska-Ligejka, rzecznik prasowy brygady zaznacza natomiast, że nauczyciele podczas webinariów przyznawali, iż tego typu szkolenia są bardzo potrzebne. Dopytywali o rodzaje masek, sytuacje wyjątkowe takie jak: omdlenia, wystąpienie objawów COVID-19, alarmy bombowe, skuteczność mycia i dezynfekcji rąk oraz o zasady utrzymywania dystansu przy przekazywaniu formularzy egzaminacyjnych oraz o to jak chronić zdających jednocześnie chroniąc siebie i najbliższych.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Przytomny
niedziela, 14 czerwca 2020, 09:38

To umacnia mnie w przekonaniu, że wot to takie harcerstwo dla dorosłych.

Muraż-RP - idę golnąc bo ściana krzywa. ;)
sobota, 13 czerwca 2020, 08:24

Nie kumam? Czy nam jest potrzebny piąty rodzaj sił zbrojnych czy następna organizacja pożytku publicznego w stylu: PCK, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Caritas ect.. Może to zostawmy szkołom i uczelniom oraz samorządom - wójtom, burmistrzom, sołtysom - mają ludzi od zarządzania kryzysowego i referaty od oświaty, mają dyrektorów szkół. A może to nie działa i nie ma już nawet państwa teoretycznego/papierowego - po prostu jest kosmiczna czarna dziura od Odry po Bug, od Bałtyku po Tatry.

bobo
niedziela, 14 czerwca 2020, 12:24

Wójtów, sołtysów czy nawet dyrektorów państwowych szkół trudno kontrolować. Trzeba więc stworzyć coś bardziej sterowalnego aby ich zastąpić gdy nadejdzie pora. Takie budowanie totalitaryzmu ale jednak uważam, że w naszych warunkach to będzie cyrk.

Tweets Defence24