Vershbow: "NATO jest zbyt ważne, by mogło ponieść klęskę"

7 czerwca 2016, 10:51
Alexander Vershbow
Fot. nato.int

Jak podkreśla zastępca sekretarza generalnego NATO Alexander Vershbow, szczyt w Warszawie to jedno z najważniejszych spotkań Sojuszu od wielu lat. "Musimy dawać sobie radę z zagrożeniami przychodzącymi z wielu kierunków, szczególnie ze Wschodu" - mówił przedstawiciel NATO.

"W mojej opinii to będzie jeden z najważniejszych szczytów NATO od wielu lat, ponieważ mamy do czynienia z jednymi z najbardziej wymagających problemów bezpieczeństwa od wielu lat, może nawet od wielu dekad. Musimy dawać sobie radę z zagrożeniami przychodzącymi z wielu kierunków, szczególnie ze Wschodu - agresywna Rosja, która praktycznie złamała wszystkie reguły międzynarodowego porządku i nie wygląda na to, żeby chciała powrócić na drogę ich stosowania" - mówi Vershbow.

Czytaj też: RBN będzie rozmawiać o szczycie NATO w Warszawie

Zastępca sekretarza generalnego NATO podkreśla też, że mamy do czynienia "z całym wachlarzem niebezpieczeństw z Południa". Jak wylicza, chodzi o "upadające państwa, grupy terrorystyczne, wojna domowa w Syrii, które skutkują masowymi migracjami i terroryzmem na naszych ulicach".

"Więc NATO musi sprostać wszystkim tym wyzwaniom i myślę, że nam się to uda, ponieważ nie ma żadnej alternatywy. NATO jest zbyt ważne, by mogło ponieść klęskę i myślę, że będziemy mieli silne wyrażenie jedności i silne decyzje, które dadzą silniejszą obronę i odstraszanie wobec zagrożeń ze Wschodu, a także odpowiedź na pytanie jak promować stabilność w naszym południowym sąsiedztwie, gdzie istnieją te różne zagrożenia ze strony radykalnych terrorystów" - mówi Vershbow.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Tomek72
wtorek, 7 czerwca 2016, 11:23

Boże jaki głupi tekst ... "... Vershbow: "NATO jest zbyt ważne, by mogło ponieść klęskę" ..." Przecież nie to czy ktoś (coś - organizacja) jest ważny decyduje o tym czy zwycięży czy ponosi klęskę - to zależy od PRZYGOTOWANIA do zagrożeń...

racjonalista
wtorek, 7 czerwca 2016, 13:50

To jak "bank za duży by upaść" - zwykle kończy się to tak, że tylko wtopa dla podatników jest większa... Grecja i tak zbankrutuje, tylko podatnicy wybulą za to setki mld euro więcej.

panzerfaust39
wtorek, 7 czerwca 2016, 13:29

Nie ma żadnego NATO jest tylko USA i długo długo nic a cała reszta to symboliczne armie jak francuska a o niemieckiej to nawet szkoda wspominać bo to quasi-armia

Tweets Defence24