Pierwsza czeska firma z certyfikatem dla śmigłowców Venom i Viper

11 grudnia 2020, 13:19
372656-RayServiceImage-5ac245-original-1607634345
Fot. Bell
Reklama

Bell Textron poinformował o udzieleniu spółce Ray Service najwyższego certyfikatu dostawcy w ramach programu partycypacji przemysłowej przy dostawach śmigłowców UH-1Y i AH-1Z dla czeskich sił zbrojnych. To pierwsza czeska firma, która uzyskała ten certyfikat. Spółka z siedzibą w miejscowości Staré Město na Morawach specjalizuje się w instalacjach elektronicznych i okablowaniu dla lotnictwa i przemysłu obronnego. Certyfikat został dostarczony osobiście z USA przez przedstawicieli firmy Bell. 

Ray Service pomaga nam spełnić wymagania czeskiego programu H-1. Ta certyfikacja jest częścią trwającego procesu budowania trwałych relacji z czeskim przemysłem i wspierania krajowych zdolności H-1 w nadchodzących dziesięcioleciach. Certyfikat jest również ważnym potwierdzeniem procesów produkcyjnych Ray Service oraz możliwości ich integracji z naszym globalnym łańcuchem dostaw.

David Meek, kierownik ds. dostawców - Vehicle Management Systems w Bell

Ray Service uzyskał certyfikat dostawcy „pierwszej klasy” po surowych inspekcjach ze strony firmy Bell i rygorystycznych audytach procesów produkcyjnych. Kierownictwo firmy, pracownicy, obiekty i ogólne zaangażowanie w jakość zostały ocenione w ramach procesu certyfikacji. Otwiera to firmie możliwość udziału w łańcuchu dostaw firmy Bell, ale również w przyszłym wsparciu eksploatacji maszyn rodziny H-1 przez siły zbrojne Czech. 

W 2019 roku Czechy wybrały śmigłowce Bell UH-1Y Venom i AH-1Z Viper w ramach programu modernizacji sił zbrojnych. Zakończenie dostawy ośmiu śmigłowców UH-1Y i czterech AH-1Z do Republiki Czeskiej planowane jest na 2023 r. Program modernizacji obejmie szkolenie pilotów i personelu, a także wsparcie w zakresie obsługi technicznej, przy jednoczesnym spełnieniu wymogu zaangażowania czeskiego przemysłu we wsparcie całego cyklu eksploatacji maszyn.

Firmy Bell i Ray Service podpisały porozumienie w sprawie udziału w programie zakupu śmigłowców UH-1Y i AH-1Z przez rząd Czech podczas Dni NATO 2019 w Ostrawie. Ray Service jest spółką specjalizującą się w produkcji elementów okablowania, wiązek przewodów, zawiesi i instalacji elektrycznych, przede wszystkim dla branży lotniczej, wojskowej i motoryzacyjnej. W ostatnich latach firma jest zaangażowana w programy związane z modernizacją czeskich sił zbrojnych.

Reklama
Reklama

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
BUBA
sobota, 12 grudnia 2020, 15:39

A co certyfikuja polskie firmy

Aster
piątek, 11 grudnia 2020, 21:13

AH-1Z&UH-1Y to jest najtansza oferta dla nas , za cene 32 AH-64E (83M) mozemy miec 53 AH-1Z (50M), to tego UH-1Y (34M) uzywa 85% tych samych czesci co AH-1Z , i te smiglawce sa zaprojektowane z mysla o Piechocie morskiej US , i dlatego te smiglowce sa przystosowane do polowego servisu i dzialaniu w trudnych warunkach lepiej od AH-64E , i sa tansze w urzytkowaniu godzina lotu AH-64E (6.088) , AH-1Z (4.115) .

tym
sobota, 12 grudnia 2020, 10:04

nam nie potrzebne są duże ilości śmigłowców - nam potrzebne są 1-2 klucze - na defilady

Tweets Defence24