Reklama

MyDefence wprowadza szerokopasmową antenę nowej generacji

MyDefence, WideBand Antenna, antena szerokopasmowa, c-uas, detekcja dronów
Najnowsza szerokopasmowa antena firmy MyDefence znacznie zwiększa możliwości wykrywania dronów/BSP przez pojedynczych żołnierzy.
Autor. MyDefence

MyDefence, firma stojąca za Wingman, jednym z najmniejszych na rynku nasobnych detektorów dronów (BSP), wprowadziła nową technologię zaprojektowaną w celu wykrywania niewidocznych zagrożeń kształtujących współczesne działania wojenne. Kompaktowa antena szerokopasmowa nowej generacji, zaprojektowana specjalnie do integracji z detektorem Wingman i systemem ATAK, zapewnia znaczny postęp w zakresie świadomości widma emisji elektomagnetycznej poprzez rozszerzenie wykrywania na krytyczne zakresy niskich częstotliwości używane przez dzisiejsze najbardziej unikalne bezzałogowe statki powietrzne.

Artykuł sponsorowany

Zagrożenie się zmieniło - wykrywanie musi nadążyć

Współczesna wojna dronów szybko ewoluuje. W środowiskach wysokiego zagrożenia, takich jak Ukraina, przeciwnik coraz częściej wykorzystuje niskie częstotliwości, zwłaszcza 350-1300 MHz, aby uniknąć konwencjonalnych systemów antydronowych (C-UAS/C-UAV). Koszt tej swoistej nisz, w której działają np. drony FPV jest realny. Misja ONZ monitorująca przestrzeganie praw człowieka na Ukrainie (UN Human Rights Monitoring Mission) donosi, że drony krótkiego zasięgu powodują obecnie więcej ofiar na polu bitwy niż jakikolwiek inny system uzbrojenia, co podkreśla pilną potrzebę posiadania narzędzi, które mogą wykrywać zagrożenia wykorzystujące fale o niskiej częstotliwości.

Reklama

Precyzyjne pokrycie w kluczowych pasmach częstotliwości

Nowa szerokopasmowa antena firmy MyDefence jest zoptymalizowana pod kątem doskonałego wykrywania w zakresie 350-1300 MHz, bezpośrednio eliminując luki wykorzystywane przez drony FPV i inne nadajniki niskopasmowe. Nadal obsługuje także pasmo 2,4 GHz (2400-2500 MHz), a teraz zapewnia również pełne pokrycie częstotliwości w zakresie 5 GHz (5000-6000 MHz), oferując świadomość spektrum sygnałów tam, gdzie jest to obecnie niezbędne.

Najbardziej śmiertelne zagrożenia są często najtrudniejsze do zauważenia i obecnie działają w pasmach fal, których większość systemów nie wykrywa. Nasza nowa kompaktowa antena szerokopasmowa wypełnia tę lukę, z wyraźnym naciskiem na dodanie pełnego zakresu 350-1300 MHz, w którym obecnie mają miejsce rzeczywiste ataki.
Dan Hermansen, CEO, MyDefence
MyDefence, Wingmann, ATAK, dron, antydronowy, C_UAV, C-UAS, antena, antena szerokopasmowa
Oprócz urządzeń firma MyDefence opracowała również kluczową aktualizację oprogramowania, która umożliwia lepszą analizę widma szerokopasmowego bezpośrednio w platformie ATAK.
Autor. MyDefence

Wizualizacja oparta na ATAK

Podczas, gdy antena zapewnia możliwość wykrywania na wyższym poziomie, wizualizacja spektrum częstotliwości jest obsługiwana przez ATAK (Android Tactical Assault Kit). Aktywność w kontrolowanych zakresach fal jest przechwytywana przez antenę i przesyłana strumieniowo bezpośrednio do systemu ATAK, umożliwiając użytkownikom mapowanie, monitorowanie i reagowanie na wrogie sygnały w czasie rzeczywistym. Ta integracja zwiększa świadomość sytuacyjną żołnierzy, łącząc nasobny system wykrywania, detekcję niskich i wysokich częstotliwości oraz zaawansowaną analizę wizualną, a wszystko to w ramach preferowanej przez wojsko platformy taktycznej.

Reklama

Zbudowany dla pola bitwy i nie tylko

Ponad 2000 jednostek Wingman jest obecnie rozmieszczonych na Ukrainie, gdzie wspierają żołnierzy na pierwszej linii w środowiskach nasyconych działaniem dronów. Nowa szerokopasmowa antena oferuje użytkownikom krytyczne ulepszenie - umożliwiając im wykrywanie aktywności sygnałów, które wcześniej były niewidoczne, szczególnie w zakresie niskiego pasma. Dzięki kompaktowej obudowie, szerokiemu zasięgowi spektralnemu i kompatybilności plug-and-play, antena nadaje się zarówno do stref konfliktu i operacji granicznych, jak również może być wykorzystywana przez służby odpowiadające za bezpieczeństwo publiczne, wewnętrzne oraz ochronę VIP-ów.

MyDefence, antena szerokopasmowa, zagłuszarka, drony
Rozwiązania MyDefence przeznaczone do indywidualnej ochrony antydronowej charakteryzują kompaktowe rozmiary oraz niska masa.
Autor. MyDefence

Skalowanie dla globalnej misji

Ta premiera jest pierwszą z szeregu innowacji dotyczących rozwiązań antenowych zaplanowanych przez MyDefence na 2025 rok. W odpowiedzi na rosnący międzynarodowy popyt firma dziesięciokrotnie zwiększyła swoje moce produkcyjne dzięki nowemu zakładowi uruchomionemu w 2024 roku.

Naszą misją jest ratowanie życia poprzez wyprzedzanie ewoluującego krajobrazu zagrożeń związanych z dronami. Ta nowa antena wzmacnia integrację między rozwiązaniami MyDefence a platformami taktycznymi.
Dan Hermansen, CEO, MyDefence
Reklama

MyDefence

Założona w 2013 roku przez weteranów wojskowych firma MyDefence specjalizuje się w rozwiązaniach antydronowych opartych na technologii radiowej, przeznaczonych do ochrony personelu, pojazdów i infrastruktury krytycznej. Firma jest liderem dzięki rozwiązaniom stworzonym z myślą o realiach współczesnych konfliktów i sprawdzonym w działaniach bojowych. Zbudowane przez weteranów, wykorzystywane przez siły zbrojne, sprawdzone w warunkach bojowych, systemy MyDefence chronią żołnierzy przed niewidocznym zagrożeniem.

YouTube cover video

Artykuł sponsorowany

WIDEO: Burza w Nowej Dębie. Polskie K9 na poligonie
Reklama

Komentarze (1)

  1. Edmund

    Must have dla polskich oddziałów w terenie. MON już powinien rozmawiać z tą firmą w sprawie testów i zakupu pierwszej partii, aby dorównać ewolującym zagrożeniom na polu walki. Armia nowoczesna to taka, która stale się dostosowuje.

Reklama