Reklama

Polityka obronna

Tchórzewski: Rynek mocy pomoże w rozwoju polskiej energetyki

Fot. www.me.gov.pl
Fot. www.me.gov.pl

”W celu zapewnienia ciągłości i stabilności dostaw energii dla wszystkich odbiorców w Polsce w długiej perspektywie, planujemy wprowadzenie rynku mocy. Jego kluczowym zdaniem będzie stworzenie zachęt do podejmowania decyzji inwestycyjnych i modernizacyjnych” - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas konferencji pt. „Rynek mocy - konsultacje rozwiązań funkcjonalnych”, która odbyła się 4 lipca 2016 r. w Ministerstwie Energii.

Minister Tchórzewski zwrócił uwagę, że rynek energii w chwili obecnej jest zakłócony systemami wsparcia OZE. "Stawia tym samym w trudnej sytuacji elektrownie konwencjonalne, które decydują o bezpieczeństwie pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego" – dodał. Podkreślił również, że trwanie w obecnym modelu rynku energii może spowodować pogłębianie się problemu z wystarczalnością mocy, co w efekcie mogłoby prowadzić do uzależnienia Polski od importu energii z zagranicy.

Pełnomocnik Rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski zauważył z kolei, że dzięki rozwiązaniu jakim jest rynek mocy wsparcie uzyskają krajowe moce wytwórcze. "To bardzo ważny element polskiej strategii, utrzymania generacji energii będącej w naszej dyspozycji" – zauważył.

Zobacz także: Tchórzewski: Energa pokryje połowę kosztów rozbudowy Ostrołęki

Zobacz także: Polski Komitet Energii Elektrycznej pozytywnie o planach ME

Reklama

Komentarze (1)

  1. Szwejjakobyły

    Energetyce to może pomóc przede wszystkim danie ludziom wolnej ręki w produkcji własnej energii - bez przeszkód, bez biurokracji - ale widać musimy na razie uczestniczyć w jakimś dziwnym teatrze reżyserowanym przez korpobanksterkę.

Reklama