Szef MON: Wojsko zapewni ponad 1000 łóżek na potrzeby pacjentów chorych na COVID-19

22 października 2020, 14:49
Ek7Rl2EXUAMCTso (1)
Fot. MON

Wojsko zapewni ponad 1000 łóżek na potrzeby pacjentów chorych na COVID-19 koronawirusem - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak po odebraniu  meldunków od komendantów szpitali wojskowych.

Reklama

"Cała wojskowa służba zdrowia angażuje się w walkę z koronawirusem. Właśnie odebrałem meldunki od komendantów szpitali. Wojsko Polskie zapewni ponad 1000 łóżek na potrzeby pacjentów zakażonych COVID-19" - napisał w czwartek Błaszczak na Twitterze.

W środę premier Mateusz Morawiecki przedstawiając w Sejmie działa rządu w walce z pandemią mówił, że dodatkowe łóżka szpitalne na potrzeby chorych na COVID-19 są tworzone m.in. z zasobów MON, resortu zdrowia oraz szpitali powiatowych. "To nas doprowadzi do poziomu ok. 30 tys. łóżek przeznczonych tylko dla pacjentów z COVID-19, dzisiaj wykorzystywanych jest ok. 10 tys." - powiedział premier.

Ponadto tworzone są szpitale tymczasowe np. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Według zapowiedzi przedstawicieli rządu do szpitali tymczasowych mają być kierowani pacjenci wymagający hospitalizacji, ale nie będący w stanie ciężkim - ci mają być lokowani w szpitalach stacjonarnych, które są do tego lepiej przygotowane. 

Dostarczenie łóżek to jeden z elementów wsparcia służby zdrowia przez armię. Innym jest np. obecność wojskowych, w tym z WOT, w punktach pobierających wymazy, dzięki czemu pracownicy służby zdrowia mogą być delegowani do bardziej specjalistycznych zadań, np. opieki nad zakażonymi.

 PAP/Defence24.pl

image
Reklama

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Bursztyn
piątek, 23 października 2020, 13:10

12 szpitali wojskowych nie przyjmuje chorych z powodu grypy z wuhan

ZZZZ
czwartek, 22 października 2020, 18:11

Mogą wykonywać 80 tysięcy testów, ale nie wykonują. Mają 2000 respiratorów, ale ich w szpitalach nie ma. Mają duży zapas łóżek w szpitalach, ale próbują je zabrać Owsiakowi. A dzisiaj dwa rekordy: zakażeń oraz zgonów. Ponad 12 tys nowych zachorowań oraz 168 zmarłych. Co ciekawe, ten dzisiejszy rekord osiągnięty został przy 50 tys wykonanych testów. Dla porównania, ponad 8 tys nowych zachorowań, które zanotowaliśmy dnia 15.10 i co Dobra Zmiana próbowała przykryć zatrzymaniem Giertycha, zostało wyłowione z 64,5 tys wykonanych testów. Czyli dzisiaj mamy o 14 tys testów mniej, ale o 4 tys więcej zakażonych. Robi się gęsto. Dbajcie o siebie.

Kościuszko
czwartek, 22 października 2020, 17:19

Tych na sprężynach co nie zdążyli sprzedać przez amw.

Tweets Defence24