Symulatory Rheinmetall demonstrowane w USA

2 grudnia 2015, 13:19
Fot. Rheinmetall
Fot. Rheinmetall
Fot. Rheinmetall
Reklama

Firma Rheinmetall pokazuje na konferencji I/ITSEC 2015 swoje systemy szkoleniowe i symulacyjne, rozwijane z myślą o wojsku i siłach bezpieczeństwa.

I/ITSEC (Interservice/Industry Training, Simulation and Education Conference) to największa na świecie konferencja poświęcona zagadnieniom modelowania, symulacji i szkolenia, odbywająca się co roku w Orlando. W jej ramach odbywają się wykłady, prezentacje, pokazy, warsztaty i prezentacje producentów.

W trakcie obecnej edycji konferencji, kładącej szczególny nacisk na tzw. symulacje "live", firma Rheinmetall przygotowała prezentację swoich kluczowych systemów szkoleniowych i symulacyjnych. Pierwszy z nich nosi nazwę LEGATUS. Jest to modułowy system szkolenia "na żywo", mogący być wykorzystywany przez żołnierzy i funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa, stosuje się go również do szkolenia operatorów pojazdów. Można go wykorzystywać zarówno do szkolenia w terenie zurbanizowanym, jak i poza nim, ćwiczenia prowadzone są z użyciem prawdziwej broni i wyposażenia. To, mówiąc w skrócie, nadzorowane cyfrowo symulowane pole walki.

Inne produkty z tej kategorii, pokazywane przez Rheinmetall, to system szkolenia OSIRIS, przeznaczony dla sztabów i centrów dowódczych, trenażer procedur kabinowych i obsługi ASTERION, który można programować do ćwiczeń różnych typów sprzętu wojskowego, trenażer obsługi ładowni samolou A400M i symulator śmigłowca Bell 212 przeznaczony dla armii Tajlandii.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24