Reklama

Siły zbrojne

Światłowód dla JWK i 13. ŚBOT

Fot. Андрей Баклан / Pixabay
Fot. Андрей Баклан / Pixabay

Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych uruchomiło postępowania, dzięki którym jednostki wojskowe stacjonujące w Lublińcu i Katowicach zyskają dostęp do szybkich łącz światłowodowych. Jakie są warunki obu przetargów oraz które jednostki wojskowe skorzystają z nowej infrastruktury?

Końcówka roku to jak widać czas gdy podległe Narodowemu Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni SZ uruchamia ważne zamówienia publiczne związane z budową oraz rozbudową infrastruktury światłowodowej i teletechnicznej.

Wczoraj informowaliśmy o przetargu związanym z budową łącz i infrastruktury światłowodowej dla garnizonu Olsztyn. Równolegle CZC SZ prowadzi dwa równie ważne postępowania w formule przetargów nieograniczonych.

Zamówienia związane z budową lub rozbudową infrastruktury, które użytkownikami bedą żołnierze stacjonujących w Lublińcu oraz w Katowicach zostały w opublikowane w tym miesiącu. Inwestycje związane są z zabezpieczeniem łączności stacjonarnej w sieciach jawnych i niejawnych odpowiednio dla JWK i 13. ŚBOT. W obu przypadkach kryterium wyboru wykonawcy prac budowlanych stanowią cena (60 procent), długość gwarancji i rękojmi (20 proc.) oraz czasu realizacji (20 proc.).

Termin składania ofert ofert upływa w przypadku prac realizowanych w Katowicach 29 grudnia 2020 roku, a w przypadku inwestycji w Lublińcu został przedłużony do 15 stycznia 2021 roku.

Wśród wymagań wskazano m.in. na zapewnienie ochrony informacji niejawnych, udokumentowane doświadczenie w realizacji podobnych projektów oraz wymagania dotyczące osób uczestniczących w realizacji przyszłego zamówienia. Dodatkowo przyszli wykonawcy musi wykazać i udokumentować m.in.  realizację zamówień obejmujących budowę kanalizacji kablowej, rurociągów kablowych oraz linii/sieci kabli światłowodowych lub miedzianych (Katowice) oraz budowę instalacji okablowania strukturalnego wraz z dedykowaną instalacją elektryczną (Katowice i Lubliniec) o wartości co najmniej pół miliona złotych netto oraz budowę instalacji alarmowych (Lubliniec) o wartości minimum 100 tys. złotych.

image
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama