Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Środowa Depesza24

Theresa May i Emmanuel Macron, https://www.gov.uk/
Theresa May i Emmanuel Macron, https://www.gov.uk/

Środowe podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia na świecie.

Co dalej z Koreą Północną?

W Vancouver podczas wtorkowego spotkania państw, które udzieliły wsparcia Korei Południowej w czasie wojny na Półwyspie Koreańskim w latach 1950 – 1953, ogłoszono, że należy rozważyć nałożenie kolejnych sankcji na Koreę Północną, aby zmusić Pjongjang do odejścia od programu nuklearnego. Jednocześnie amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson nie wykluczył użycia opcji militarnej, jeśli rozmowy z północnokoreańskim reżimem nie przyniosą przełomu.


Rosyjsko – Tureckie rozmowy o Syrii

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow odbył rozmowę telefoniczną ze swoim tureckim odpowiednikiem Mevlutem Cavusoglu. Tematem rozmowy była obecna sytuacja w Syrii w kontekście zbliżającego się Syryjskiego Kongresu Dialogu.


Macron: Calais stało się impasem

Przed czwartkowym spotkaniem z premier Wielkiej Brytanii Theresą May prezydent Francji powiedział, że nie zaakceptuje utworzenia kolejnego nielegalnego obozu przez migrantów w Calais. Jednocześnie zapowiedział, że temat polityki migracyjnej będzie jedną z głównych kwestii poruszonych w czasie rozmowy z szefową rządu Zjednoczonego Królestwa.

Reklama

Komentarze

    Reklama