Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Środa z Defence24.pl: Śmierć saperów z Gliwic; Manewry DEFENDER- Europe 20 w przyszłym roku; Prezydent podpisał rozporządzenie dające podwyżki żołnierzom

Fot. Paweł Ziemnicki
Fot. Paweł Ziemnicki

Środowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Super Express, „Zginęli saperzy”: Minister Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak – złożył kondolencje rodzinom zmarłych saperów. „W lesie w okolicach Kuźni Raciborskiej doszło do wybuchu pocisków artyleryjskich pochodzących z czasów II wojny światowej. Saperzy mieli je unieszkodliwić. Podczas usuwania pozostałości niewybuchów doszło do tragedii. W wyniku eksplozji śmierć na miejscu poniosło dwóch saperów z 6 Batalionu Powietrzno- desantowego w Gliwicach.”


Paweł Kryszczak, Gazeta Polska Codziennie, „DEFENDER-Europe 20”: Manewry DEFENDER-Europe 20 mają być przeprowadzane od kwietnia do maja 2020 r. Samo zaś przemieszczanie personelu oraz sprzętu ma się rozpocząć już w lutym 2020 r., a zakończyć w lipcu 2020 r. Ćwiczenia te będą się odbywać na terytorium aż 10 państw. „Dowództwo Europejskie Stanów Zjednoczonych (U.S. European Command) oraz Departament Armii USA (Department of the Army) poinformowały o zaplanowanych w następnym roku ćwiczeniach DEFENDER-Europe 20, w których ma wziąć udział 37 tyś. wojskowych z 18 krajów członkowskich NATO oraz państw sojuszniczych.”


Gazeta Polska Codziennie, „Podwyżki dla żołnierzy od nowego roku”: Rozporządzenie podpisane przez prezydenta uwzględnia podwyższenie kwoty bazowej z 1523,29 zł do 1614,69 zł oraz tzw. mnożnika, czyli kwoty, która wyznacza średnie wynagrodzenie brutto z 3,63 do 3,81. „Przeciętne wynagrodzenie żołnierza zawodowego wraz z dodatkami ma wzrosnąć od 1 stycznia przyszłego roku o 624 zł. Taką informację podał wczoraj podczas spotkania z żołnierzami 10. Brygady Kawalerii Pancernej na poligonie w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) prezydent Andrzej Duda.”


Reklama

Komentarze

    Reklama