Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Środa z Defence24.pl: Dowództwo szczecińskiego Korpusu NATO otrzyma dziś certyfikację; Macedonia: gotowość do zmiany nazwy kraju za cenę wejścia do NATO

Fot. Flickr/U.S. Army Europe/CC BY 2.0
Fot. Flickr/U.S. Army Europe/CC BY 2.0

Środowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Marek Kozubal, Rzeczpospolita, „Szczeciński korpus już gotowy”: Dowództwo szczecińskiego Korpusu NATO może już dowodzić wojskami sojuszniczymi. W środę otrzyma ono certyfikacje, po zakończeniu ćwiczeń Saber Strike 2017. „Ma gromadzić i analizować informacje zebrane przez operujące na Bałtyku okręty oraz statki powietrzne.”


Gazeta Polska Codziennie, „Do NATO za wszelką cenę”: Macedońskie starania o członkostwo w NATO. „Macedonia jest tak zdeterminowana, by wejść do NATO, że jest gotowa na zmianę swojej nazwy. Rząd w Skopje obawia się w związku z tym ingerencji Rosji w sytuację polityczną na Bałkanach. Z niepokojem patrzy również na zawirowania związane z konfliktami etnicznymi. [...] Eksperci wskazują, że Macedończycy obawiają się ingerowania w ich sprawy Moskwy, która chciała m.in. doprowadzić do zamachu stanu w Czarnogórze. Kraj ten jednak ostatecznie kilka dni temu przystąpił do NATO.”

Reklama

Komentarze

    Reklama