Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Środa z Defence24.pl: 6 tys. wakatów w policji; Amerykańscy politycy naciskają na Biały Dom ws. Kurdów

fot. KMP w Elblągu
fot. KMP w Elblągu

Środowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Katarzyna Wójcik, Rzeczpospolita, „Policjantom zapłacą za nadgodziny”: Blisko 6 tysięcy wakatów w policji jest powodem ogromnej liczny nadgodzin funkcjonariuszy. Jak zaznaczają sami policjanci, wysoka liczba wakatów może mieć wpływ na bezpieczeństwo obywateli. „Brakuje chętnych do pracy w policji. W rezultacie funkcjonariusze pełnią służbę po godzinach. [...]  Rzutuje to na efektywność pracy policjantów, co może pogorszyć stan bezpieczeństwa obywateli. Liczba nadgodzin jest tak wysoka, że gdyby je oddać, w wielu jednostkach byłby problem z zapewnieniem ciągłości służby - mówi podinsp. Andrzej Szary, przewodniczący NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.”


Radosław Korzycki, Dziennik Gazeta Prawna, „Biały Dom pod presją w sprawie Kurdów”: Donald Trump po wycofaniu wojsk z Syrii i zgodzie na operację militarną Turcji, nie uniknął krytyki zarówno w swoim obozie politycznym jak i w partii demokratycznej. „Na prezydenta wściekli są oczywiście demokraci. - Znaleźliśmy się w sytuacji, w której prezydent USA zapalił Turcji zielone światło do czystki etnicznej i otworzył drogę do odbudowy Da'isz, wobec czego musimy pospieszyć z sankcjami wobec Ankary - powiedziała przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.”


 

Reklama

Komentarze (1)

  1. Życzliwy

    Rozwiązanie jest banalne. Te trzy kroki sprawią, że do policji będą wstępować drzwiami i oknami. Dać podwyżkę, obniżyć policjantom wiek emerytalny, zwiększyć uprawnienia policjantów. Dziękuje. Temat zamknięty.

    1. Kefalos

      Dać bardzo duze podwyżki płacy, natomiast w żadnym razie nie obniżać wieku emerytalnego.

Reklama