Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobotni przegląd prasy: 63 dni chwały i walki; Duda wybrał szefa BBN; Rosjanie testują NATO

Fot. Wikipedia/domena publiczna
Fot. Wikipedia/domena publiczna

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa.

Dorota Łomicka, Gazeta Polska Codziennie, "63 dni chwały i walki" :"1 sierpnia 1944 r. o godz. 17 wybuchło Powstanie Warszawskie. Do wolnościowego zrywu przystąpiło blisko 40 tys. żołnierzy Armii Krajowej.(...) Mimo bohaterskiej walki powstańcom nie udało się pokonać Niemców i wyprzeć ich z miasta. (...) Ogromne zniszczenia spowodowane były nie tylko ostrzałem artyleryjskim i nalotami lotniczymi. Niemieckie oddziały wysadzały i podpalały wszystko, co spotkały na swojej drodze."


Agata Kondzińska, Gazeta Wyborcza, "Duda wybrał szefa BBN" :"Zostanie nim Paweł Soloch, szef Instytutu Sobieskiego, think tanku współpracującego z PiS - dowiaduje się „Wyborcza". Decyzja zapadła w tym tygodniu po spotkaniu z prezydentem elektem Andrzejem Dudą. (...) Za rządów PiS, w latach 2005-07, był wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji u Ludwika Dorna. (...) W 2005 r. został szefem Obrony Cywilnej Kraju."


KL, Nasz Dziennik, "Rosjanie testują NATO: Artykuł opisuje przechwycenie grupy rosyjskich samolotów wojskowych przez brytyjskie myśliwce Eurofighter Typhoon, rozmieszczone w estońskiej bazie Amari w ramach misji NATO Baltic Air Policing. Maszyny należące do Royal Air Force przechwyciły łącznie 10 samolotów, w tym cztery bombowce taktyczne Su-34, cztery myśliwce przechwytujące MiG-31 oraz dwa transportowce An-26.

Reklama

Komentarze

    Reklama