Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: Sekretarz Generalny NATO o sojuszniczych sporach z USA i Europą; 50 – lecie istnienia Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Urządzeń Mechanicznych OBRUM

Fot. nato.int
Fot. nato.int

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Aleksander Kłos, Gazeta Polska Codziennie, „Współpraca siłą NATO”: Sekretarz Generalny NATO wypowiedział się na temat sporów z USA z innymi sojusznikami dotyczącymi m.in. handlu, konfliktu wokół porozumienia nuklearnego z Iranem oraz rosnącymi podziałami wewnątrz Europy. „Podczas wystąpienia w Wielkiej Brytanii szef Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg przyznał, że spory polityczne i handlowe między członkami NATO nie mogą wpłynąć na stabilność całej organizacji. [...] Jens Stoltenberg zapowiedział także, że podczas planowanego na 11-12 lipca szczytu NATO w Brukseli jednym z najważniejszych tematów będzie omówienie postępów akcesyjnych Gruzji.”


Roman Stańczyk, Gazeta Polska Codziennie, „Wojskowe platformy z Gliwic”: Gliwicki Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych „OBRUM" obchodzi 50 – lecie istnienia zakładu. „W 2018 r. mija pół wieku od rozpoczęcia działalności przez gliwicki Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych „OBRUM". Śląska firma od wielu lat projektuje i wykonuje dla wojska platformy kołowe i gąsienicowe oraz symulatory. [...]  W ośrodku opracowywane są m.in. kompleksowe i wirtualne symulatory takich pojazdów jak np. KTO Rosomak czy czołg Leopard. Zaawansowane rozwiązania w tym zakresie obejmują projektowanie i budowę symulatorów oraz ich integrację z platformami ruchowymi, pozwalającymi na wierne odzwierciedlenie ruchu tych pojazdów.”


Reklama

Komentarze

    Reklama