Defence24.pl - wojsko, przemysł, bezpieczeństwo, geopolityka

Sobota z Defence24.pl: Przemówienie prezydenta i szefa MON podczas uroczystości z okazji święta 3. Maja; Żołnierze z USA, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji wzięli udział w defiladzie wojskowej

Fot. Maciej Szopa/Defence24.pl
Fot. Maciej Szopa/Defence24.pl

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Jan Przemyłski, Gazeta Polska Codziennie, „Duda: Polska ma wielkie ambicje”: Wczoraj odbyła się wielka defilada wojskowa z okazji święta 3. Maja. Podczas przemówień głos zabrał minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak. „Blisko 2 tys. żołnierzy i funkcjonariuszy różnych służb, ponad 200 pojazdów militarnych, blisko 80 samolotów oraz kilkadziesiąt tysięcy widzów - tak w statystykach wyglądała wielka defilada wojskowa zorganizowana w piątek z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. - Mamy wielkie ambicje. Chcemy, żeby Polska była państwem stabilnym, chcemy, żeby Polska była państwem dobrze rozwiniętym - mówił tego dnia prezydent Andrzej Duda. [...]  Zadaniem na dziś jest zastąpienie postsowieckiego sprzętu sprzętem piątej generacji - dodał szef MON.”


Fakt, „Oto duma Polski”: Relacja z obchodów święta 3. Maja oraz defilady wojskowej. „Razem z polskim wojskiem maszerowali żołnierze państw sojuszniczych: USA, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji. W defiladzie zaprezentowało się 200 pojazdów, a w powietrzu przeleciało ok. 80 samolotów. - Chcemy, żeby Polska była państwem bezpiecznym i stabilnym. Dobrze wyszkolona i wyposażona armia to jest kwintesencja silnego państwa - mówił prezydent Andrzej Duda”


Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.